Які інфекції можна підхопити в басейні та спортзалі?

“Намагаюся провадити здоровий спосіб життя, повноцінно харчуюся, займаюся спортом. А ще дуже люблю плавати у басейні, тож уже придбав абонемент і планую відвідувати басейн майже щодня. Проте чув, що в таких людних місцях дуже легко чимось заразитися. Скажіть, будь ласка, які інфекції можна підхопити у басейні та спортзалі і як від них уберегтися?” Ростислав Іванців, м. Львів

Ірина Дасюк, дерматолог:
– Ризик підхопити інфекцію в таких місцях справді є. Найчастіше у басейні та спортзалі на нас чатують грибкові інфекції. Сприятлива обставина для їх появи – коли на тілі є якесь дрібне ушкодження (подряпина, задирка) або мозоль. У такому випадку грибки потрапляють на шкіру і починають інтенсивно  розмножуватись. Відвідувачам басейну чи спортзалу варто пам’ятати, що грибок дуже “любить” вологу і тепло. Відтак, щоб не створювати йому сприятливого середовища для розмноження, особливо влітку, варто подбати про те, щоб не пітніли ноги. 
Крім того, після відвідування басейну і спортзалу можуть з’явитися бородавки, які згодом перекидаються на різні частини тіла і спричиняють, до прикладу, папілома-вірус. Заходити до приміщення басейну треба у взутті. Роззуватися раджу перед тим, коли заходите безпосередньо у воду, і відразу ж взуватися, коли виходите з неї. 
Однак найнебезпечнішими є роздягальні й душові, в які більшість відвідувачів заходить босоніж! 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8020 / 1.53MB / SQL:{query_count}