Йогурти і сирки: з якого віку давати дітям?

“Моїй донечці минуло півроку. Лікар сказала нам, що вже треба поступово вводити пригодовування. Мама радить починати з молочних продуктів – сирків і йогуртів, бо вони добре засвоюються. Скажіть, будь ласка, з якого віку варто давати дитині йогурти і сирки?” Христина Соболь, м. Львів

Леся Довбняк, педіатр:
– Згідно з нормами Міністерства охорони здоров’я України, йогурти для дитячого харчування рекомендовано вводити в раціон дитини аж із восьмимісячного віку. Що стосується солодких сирних паст, якщо до їх складу входить монофруктовий наповнювач (один фрукт), то з шести місяців, а якщо кілька фруктів – то так само з восьми місяців. Кисломолочний сир рекомендовано вводити у раціон з шестимісячного віку. 
Раджу для початку готувати йогурт та сирну масу самому. Купіть пастеризоване або ультрапастеризоване молоко для дітей, додайте до нього спеціальної йогуртової закваски і залиште на шість годин (на ніч). Сирні пасти роблять так:  ставите 200-грамову банку з готовим йогуртом на парову баню, нагріваєте її вміст на повільному вогні і відтискаєте. Можна додати фруктів. Так у вас не буде сумнівів щодо якості йогурту чи сирка та терміну їх зберігання. Йогурт бажано давати дитині протягом 48 годин після приготування.
Але пильнуйте, аби в доньки не було на них алергії! Взагалі кисломолочні продукти дуже корисні, бо допомагають налагодити процес травлення, заселяють шлунок кисломолочними бактеріями, які сприяють формуванню імунітету. І ще: уважно читайте інформацію на упакованні – з якого віку можна давати дитині той чи той продукт. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7942 / 1.53MB / SQL:{query_count}