Дожити до ста років

Дев’ять порад для здоров’я і довголіття видатного українського пластичного хірурга Ростислава Валіхновського

“Середня тривалість життя українців становить 71 рік, згідно з даними Держслужби статистики України за 2013 рік. При цьому жінки живуть довше – в середньому до 76 років, а чоловіки – до 66-ти. Водно­час, за даними Книги рекордів Гіннесса, найстаріша людина на Землі мала 122 роки. Це Жанна-Луїза Кальма з Франції. В чому її секрет? Провівши аналіз різних джерел інформації, що описують життя та секрети здоров’я довгожителів, а також спираючись на власні знання та надбання лікарської практики, котра триває понад 20 років, я ви­ділив  дев’ять порад, які до­поможуть вам прожити не лише довге, а й насичене, повне життя”, – пише в своєму блозі на ТСН Ростислав Валіхновський, пластичний реконструктивний хірург, заслужений лікар України, переможець загальнонаціо­нальної премії “Людина року – 2016”.
1. Станьте мінімалістом. Відмовтесь від зайвого – предметів побуту, гардероба, надмірного споживання їжі, надмірного спілкування. Якщо ми будемо таким чином економити енергію і не перевантажувати свій організм та нервову систему, зможемо прожити довше. 
2. Пам’ятайте, що думка – матеріальна. У цьому нас запевняв ще Альберт Ейнштейн. Особливо важливі думки щодо власного здоров’я, якості і тривалості життя. Маємо розуміти, що наш внутрішній цензор на рівні думки – це наш основ­ний помічник у тому, щоб ми жили довше і якісніше. 
3. Мисліть позитивно. Сучасний науковець, доктор Стенфордського університету Барбара Фредріксон довела, що позитивна думка також впливає на тривалість життя. “Позитивні емоції допомогли людям вижити”, – вважає вона. Коли ми позитивно мислимо, то віддаємо ці позитивні думки нашим близьким, колективу, місту, державі. Емма-Мартіна-Луїджа Морано – італійка, яка дожила до 115 років, казала, що завжди з оптимізмом дивилась у майбутнє. 
4. Загартовуйте волю. Якщо людина має силу волі, вона може виховувати в собі позитивні звички – у харчуванні, у заняттях спортом, у відборі інформаційного продукту. Викарбовуючи та загартовуючи силу волі, ми зможемо жити довше. Автор бестселера “Сила волі”, доктор філософії та психолог Келлі МакГонігал упевнена: “Щоб успішно володіти собою, треба знати свої слабкості та правильно вибирати мотиви”. 
5. Обирайте рослинну їжу. Раціон довгожителів, як правило, включає мінімум продуктів. Зазвичай вони споживають екологічно чисту їжу, просту, невеликими порціями. Перевагу віддають рослинній, тобто овочам та фруктам. Рослинні молекули стимулюють імунну систему і не дають їй занадто швидко старіти. 
6. Полюбіть тишу. Для мене тиша – це в першу чергу захист від інформаційного бруду. Вона дозволяє сконцентруватися і бути спокійнішим та врівноваженішим, що надзвичайно корисно для нервової системи. Як кажуть у народі, всі хвороби від нервів, і в цьому твердженні є певний сенс. 
7. Лікуйте самі себе фізичними навантаженнями. Сучасна людина не повинна жити тільки інтелектуальною працею – для гармонійного життя довгожителя потрібні фізичні навантаження. Про терапію працею ще сто років тому писав Іван Павлов – фізіолог і творець науки про вищу нервову діяльність. Коли людина зайнята корисною для ближнього та для суспільства працею, вона стає здоровішою і духовно, і фізично, розуміє, що кожна секунда її життя минає з користю. І цей фактор також впливає на тривалість життя. Американська довгожителька 117-річна Гертруд Вівер запевняла, що секрет її довголіття дуже простий – віра в Бога, працьовитість і любов до ближніх. 
8. Розвивайте нові навички. Нейрофізіологи довели, що знання та нові навички, котрі людина отримує під час проходження комп’ютерних стратегій, підвищують ефективність і якість прийняття рішень у буденному житті. Звісно, вчитися можна і треба не лише за допомоги комп’ютерних ігор – є ще тренінги, курси, мандрівки та безліч способів пізнати світ краще. 
9. Прагніть використання максимально якісної енергії за короткий проміжок часу. Про це ж мовиться й у законі економіста Вільфредо Парето: 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8752 / 1.56MB / SQL:{query_count}