Сезон пікніків: кліщі атакують

Укуси паразитів загрожують хворобою Лайма і кліщовим вірусним енцефалітом

Першими проявами хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, біль голови, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі та млявість. Якщо не лікувати недугу на ранній стадії, вона може призвести до ураження різних органів, шкіри, суглобів, м’язів, нервової та серцево-судинної систем, навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: упродовж доби вірогідність інфікування досить низька, а наприкінці третьої доби наближається до 100%, інформує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
Кліщовий вірусний енцефаліт починається з болю голови, гарячки, нудоти, блювання і порушення сну. При цьому захворюванні уражується переважно цент­ральна нервова система, що може стати причиною інвалідності, а в окремих випадках – смерті. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща. Заразитися можна не лише під час кровоссання паразита, але й якщо випадково розчавити його або ж розчухати місце укусу.
Якщо виявили кліща на шкірі:
– негайно зверніться до найближчого травмпункту, а якщо це неможливо, видаліть його самотужки: змастіть кліща олією і повільно витягуйте разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, закріпленою між хоботком паразита та шкірою;
– після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спирту, якщо хоботок залишився – постарайтеся видалити його стерильною голкою;
–  після такої процедури ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть;
– упродовж двох тижнів щоденно вимірюйте температуру, в разі підвищення чи виникнення почервоніння на місці укусу обов’язково зверніться до лікаря.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8549 / 1.53MB / SQL:{query_count}