Як вибрати сонцезахисні окуляри?

“Тепер сонцезахисні окуляри можна купити і на ринках, і в магазинах. Але читав, що не всі вони захищають від ультрафіолету. Скажіть, будь ласка, чи це так, і взагалі, як вибрати сонцезахисні окуляри?” Роман Іванців, м. Львів

Всеволод Радомський,
офтальмолог:
– Попереду літо з підвищеною соляризацією, тому окуляри із захистом цього року особливо актуальні. Сонцезахисні окуляри треба купувати в спеціалізованих магазинах оптики, а не на ринках! Від неякісних окулярів шкоди більше, ніж від їх відсутності. 
Природою так закладено, що зіниці на сонці звужуються і до них потрапляє менше ультрафіолету. Проблема окулярів від сонця полягає в тому, що під темним склом зіниці розширюються і в результаті на них потрапляє більше світла, аніж якби ви були без окулярів! Про те, чи захищають ваші окуляри очі від ультрафіолетового випромінювання, свідчить спеціальна примітка на них. А дізнатися це можна в оптиці або будь-якому іншому магазині, де є апарат для перевірки купюр. Коли він світить, водяні знаки на банкнотах стають видимі. Якщо окуляри справді відсікають ультрафіолет, то коли розмістити їх між апаратом, купюрою і джерелом світла, значків на купюрі не буде видно. 
Якщо не маємо світлофільтрів, то око саме захищається через звуження зіниці. Через це підвищується ризик: ультрафіолет шкідливо впливає і на сітківку, і на кришталик. З цієї причини може розвинутися катаракта або дегенерація сітківки.
Дітям сонцезахисні окуляри можна надягати в будь-якому віці, але знову ж таки, якщо вони виготовлені з якісних матеріалів. До дитячих окулярів такі самі вимоги, як і до тих, що носять дорослі! 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8037 / 1.53MB / SQL:{query_count}