Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Корінь хрону містить вітаміни: С (більше, ніж у ківі чи в лимонах), групи В, РР, А, фітонциди, крохмаль, смолянисті речовини, клітковину. Велика кількість мікро- та макроелементів, що є в корені хрону, здатна оздоровити весь організм і унеможливити розвиток багатьох хвороб. Крім того, хрін – чудовий профілактичний засіб проти авітамінозу, особливо навесні, і загальнозміцнювальний засіб. Завдяки протизапальним і бактерицидним властивостям його радять споживати під час застуди. А ще корінь хрону має сечогінну, жовчогінну, відхаркувальну і кровотворну дії.
Хрін треба їсти тим, що хочуть позбутися глистів. Цей коренеплід здавна використовували для лікування імпотенції – регулярне його споживання у невеликих кількостях значно покращує чоловіче здоров’я. Хрін є й афродизіаком – посилює сексуальний потяг.
Споживання хрону протипоказане при індивідуальній непереносимості, хворобах печінки, запальних процесах у шлунково-кишковому тракті (сік хрону подразнює травний тракт), під час вагітності та годуванні грудьми, а також при порушеннях функцій щитоподібної залози і нирок.
Дітям не бажано давати хрін до п’ятирічного віку, старшим – тільки в салатах чи стравах, і то в невеликій кількості.