Скільки яєць можна їсти на день?

“Намагаюся провадити здоровий спосіб життя, правильно харчуватися. Зокрема, обмежила споживання продуктів, що містять холестерин, особливо яєць – до трьох на тиждень. Проте нещодавно почула, що лікарі радять їсти яйця частіше! А невдовзі Великдень… Скажіть, будь ласка, скільки яєць можна споживати на день?” Людмила Задорожна, м. Львів

Юлія Сметанникова,
дієтолог:
– Є думка, що яйця можуть завдати серйозної шкоди організму через те, що в них чимало холестерину. Інтернет рясніє величезною кількістю рекомендацій, скільки яєць можна їсти на тиждень, день і так далі. Так, яйця містять багато холестерину, але холестерин може бути різним! Організм сам виробляє його в кількості, яка у багато разів більша від тієї, що міститься в десяткові яєць! 
Перейматися кількістю спожитих яєць не зовсім правильно – важливіше те, як готувати їх і з чим їсти! Можете їсти їх скільки завгодно, і рівень холестерину залишатиметься в нормі. Але у поєднанні зі смаженою ковбасою, беконом, кетчупом, майонезом вони некорисні! Найкраще їсти варені на м’яко – у такому вигляді вони найкорисніші. Якщо ви не надто захоплюєтеся спортом, не маєте проблем зі шлунково-кишковим трактом і в міру активні, то можете дозволити собі з’їдати одне-два яйця на день (з урахуванням тих, що містяться у випічці та інших продуктах). При цьому ваш раціон не повинен складатися із насичених жирів і вуглеводів. Спортсмени і люди, які займаються важкою фізичною роботою і також не мають проблем ні зі шлунком, ні з кишківником, ні з печінкою, можуть з’їдати п’ять яєць на день. А ось людям із порушеннями в роботі печінки і проблемами з травною системою при малорухливому способі життя не варто споживати більше одного-двох яєць на тиждень. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8156 / 1.53MB / SQL:{query_count}