Червона риба: чи справді у ній містяться омега-3 жирні кислоти?

“На пораду лікаря регулярно приймаю омега-3 жирні кислоти у вигляді харчової добавки. Проте чула, що червона риба дуже корисна для здоров’я саме завдяки вмісту омега-3 жирних кислот. Скажіть, будь ласка, чи справді у ній містяться ці речовини?” Лідія Овчаренко, м. Львів

Оксана Скиталінська, дієтолог:
– Найцінніша риба – не червона! Продукція рибних ферм не є повноцінною. Незамінні жирні кислоти утворюються в морських водоростях, а не в організмі риб. Тому майте на увазі, що ви їсте лише смачний жирно-білковий продукт. Риба в загатах харчується комбікормами, а не планктоном. У жирах штучно вирощених риб можуть накопичуватися діоксини, ртуть, пестициди та інші шкідливі сполуки. 
Омега-3 жири потрібно шукати в оселедці та скумбрії, але не в лососі, бо, як правило, весь лосось, що продається в супермаркетах, – це риба, що виросла в неволі, на штучних кормах, тож омега-3 жирні кислоти знайти там проблематично. Тому любителям лише червоної риби бажано доповнювати раціон омега-3 жирами із капсул. 
Омега-3 жирні кислоти  збережені виключно у сирій (засоленій або замороженій) рибі, оскільки будь-яка термічна обробка (варіння, смаження, запікання) змінює їх формулу і на виході їх уже там немає. Для безпечного споживання такої риби потрібно купувати добре засолений оселедець або скумбрію, а потім вимочувати їх у воді. Не вибирайте “малосольну” рибу, щоб знизити ризик зараження глистами. Поєднуйте рибу з корисними складниками – цільнозерновим хлібом, зеленню, овочами, натуральними напоями (настоєм шипшини, узварами та компотами без цукру, березовим соком тощо).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8109 / 1.53MB / SQL:{query_count}