Лімфовузли: при яких хворобах збільшені

Головне завдання лімфатичної системи – боротьба з хворобо­творними вірусами, бактеріями і токсинами, що потрапляють в організм з повітрям, їжею і питвом

Вирішальну роль у цій боротьбі відіграють лімфатичні вузли, які містять велику кількість білих кров’яних тілець – лейкоцитів. Саме лейкоцити протистоять хвороботворним агентам, які втручаються у організм. Якщо «ворогів» стає занадто багато, організм починає посилено виробляти лейкоцити, і лімфатичні вузли збільшуються. Це один із симптомів захворювання. 
Інфекційні недуги горла і вух, а також грип часто супроводжуються збільшенням шийних і підщелепних лімфовузлів, інформує zdorovia.com.ua. При хворобах зубів і ротової порожнини нерідко збільшуються нижньощелепні лімфатичні вузли.
У жінок збільшення лімфатичних вузлів у пахвовій западині може свідчити або про запальний процес, або про новоутворення в молочній залозі. Це новоутворення може бути злоякісним, тому в будь-якому випадку слід звернутися до лікаря і пройти за необхідності додаткові обстеження!
Збільшені лімфатичні вузли в паховій ділянці вказують на можливість запальних процесів у статевих органах або в нижніх кінцівках. Вони можуть свідчити і про хвороби органів травлення.
Якщо ж збільшуються цілі групи лімфовузлів, що мають різну локалізацію, це може бути викликане цілою низкою захворювань – інфекційний мононуклеоз, артрит, червоний вовчак, туберкульоз, краснуха. Така небезпечна хвороба, як СНІД, також спричиняє збільшення лімфовузлів у різних частинах тіла.
Як бачимо, причин, через які можуть збільшитися лімфатичні вузли, більш ніж достатньо. Тому краще не легковажити (мовляв, нічого страшного, минеться само по собі), а звернутися по медичну консультацію. Тим паче що при деяких небезпечних хворобах збільшення лімфовузлів – чи не єдиний симптом, що дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях.
Проте не завжди збільшення лімфовузлів є симптомом захворювання якогось органа: лімфатичний вузол може запалитися сам, помітно збільшуючись у розмірах. Як правило, запалений вузол стає болючим, шкіра над ним червоніє, людина відчуває нездужання, слабкість, біль голови, підвищується температура. У таких випадках необхідне лікування антибіотиками, іноді й допомога хірурга. Займатися самолікуванням, використовуючи народні засоби, не варто – це може погіршити перебіг хвороби.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7914 / 1.54MB / SQL:{query_count}