Скільки кілограмів можна піднімати без шкоди для здоров’я?

“Нещодавно купив кухонні меблі і мусив самотужки нести антресолі на третій поверх, оскільки в нашому будинку немає ліфта. Після цього відчув біль у попереку… Дружина каже, що треба було взяти собі когось у поміч, а не робити це самому. Скажіть, будь ласка, скільки кілограмів можна піднімати без шкоди для здоров’я?” Святослав Кирпа, м. Львів

Ольга Кулик,
сімейний лікар:
– Максимальна вага вантажу, яку дозволено переносити вручну, – 30 кілограмів для чоловіків і 10 кілограмів для жінок. Якщо ж треба підняти щось важке на висоту більш ніж півтора метра, то 7 кілограмів. Є така норма, що максимальне навантаження на спину чоловіка повинне становити до 50 кілограмів, проте воно стосується лише чоловіків у віці більш ніж 25 років.
Важкі речі треба вміти й правильно нести. Коли піднімаєте тяжку сумку, в жодному випадку не можна нахилятися за нею, бо тоді все навантаження ляже на хребет. Треба присідаючи підняти її, а потім, випрямляючи ноги в колінах, встати – тоді навантаження розподілиться на ноги. Якщо не виходить присісти, нахиліться, тримаючи спину рівно, а голову вгору. 
І ще: коли починаєте піднімати щось важке, “прислухайтеся” до м’язів. Якщо не відчуваєте ніякого дискомфорту, можете бути спокійні – хребет зреагував нормально. А поява втоми у м’язах, що проявляється легким болем у спині, попереджає про те, що зреагували диски й суглоби. Якщо біль не мине – знадобиться консультація невролога.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8636 / 1.53MB / SQL:{query_count}