Як заспокоїти малюка, в якого прорізуються зубки?

“Моєму синочкові шість місяців, і в нього вже прорізався перший зубчик. Нашій радості немає меж, але дитина стала дуже неспокійна, постійно плаче, погано спить… Не знаю, що й робити. Порадьте, будь ласка, як заспокоїти малюка, в якого прорізуються зубки?” Світлана Якимець, м. Львів

Леся Довбняк,
педіатр:
– Якщо при прорізуванні перших зубів дитину мучить сильний біль, скупайте її в теплій воді, після цього зробіть легкий масаж із олійкою. Раджу придбати спеціальні прорізувачі. Але частіше кладіть їх у холодильник – холод має знеболювальну дію. Однак не варто тримати такі прорізувачі в морозильній камері і дезінфікувати їх спиртом! Запхайте добре вимитий палець дитині до рота і обережно помасажуйте пучкою запалені ясна. Можете дозволити маляті погризти ваш палець. Тиск на ясна допоможе зменшити біль. 
Придбайте в аптеці спеціальний масажер-насадку на палець для масажування ясен. Або ж візьміть невелику кількість зубного гелю для немовлят і змастіть ним ясна дитини (щоправда, це дасть тимчасовий ефект – близько 30 хвилин). Цей гель можна використовувати не більш ніж шість разів на день! Якщо в дитини вже буде шість-вісім зубчиків, можете давати їй гризти сухарі або бублики.
Якщо ж у вашого синочка підвищилася температура, дайте йому ібупрофену. В цьому випадку препарати, що мають протибольову і протигарячкову дію, будуть просто незамінні. Якщо жоден із описаних мною методів не допоможе – покажіть малюка лікареві.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8050 / 1.53MB / SQL:{query_count}