Як позбутися нітратів у ранніх овочах?

“Зараз на ринках дуже багато свіжих овочів та зелені – аж очі розбігаються. Хочеться і редиски, і огірка, і помідора, і капусти. Але ж у них напевно багато нітратів. Порадьте, будь ласка, яким чином можна позбутися цих шкідливих речовин у ранніх овочах?” Олена Зварич, м. Львів

Зоряна Завада,
голова Асоціації дієтологів Львівщини:
– Повністю вивести нітрати з ранніх овочів неможливо, але зменшити їх кількість цілком реально! Споживати ранні овочі бажано у невеликій кількості, наприклад, у багатокомпонентних салатах. Огірки і помідори необхідно оббирати від шкірки, зрізуючи м’якоть біля хвостиків. З молодої капустини раджу знімати верхні листки. 
Перед приготуванням овочі треба ретельно вимити (механічне миття зменшує вміст нітратів у середньому на 10 відсотків), потім замочити на 15-20 хвилин у холодній воді, злити її та ще раз замочити  (при такій обробці вміст нітратів зменшується на 25-30 відсотків). 
Проте найдієвішим методом нейтралізації нітратів є кулінарна обробка: при варінні овочів воду належить зливати ще гарячою, бо з охолодженням відвару частина нітратів може знову “повернутися” в овочі. Цей простий спосіб допомагає зменшити кількість шкідливих речовин на 40 – 80 відсотків. 
Якщо ж виникла підозра, що куплені вами овочі багаті на нітрати, зберігати їх потрібно не більш ніж добу, бажано в прохолодному темному місці чи у холодильнику.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8245 / 1.53MB / SQL:{query_count}