Починаємо бігати: поради новачкам

.

Переваги бігу. Біг сприяє виробленню гормону задоволення – ендорфіну. Цей гормон допомагає зменшити прояви депресії. Завдяки цьому виду спорту підвищується настрій і минають стреси. Біг допомагає тренувати серце і судини: вони стають більш еластичними та витривалішими до навантажень. Тренування з бігу позитивно впливають на кровообіг в ділянці малого таза, що покращує інтимну сферу життя. Крім того, біг сприяє поліпшенню обміну речовин і підвищенню тонусу м’язів. А якщо бігатимете повільно, то появиться своєрідний ефект масажу, і це допоможе сповільнити процеси старіння організму, інформує zdorovia.com.ua.
Готуємося до тренування. Спочатку потрібно вибрати місце для бігу. Бігати одразу по асфальту не варто. Біг твердою поверхнею набагато складніший і спричиняє сильний біль у м’язах. Найкраще пошукайте парк із ґрунтовими доріжками і продумайте маршрут, яким будете бігти. Фахівці рекомендують починати бігати в спортзалі на біговій доріжці.
Важливо визначитися з часом тренування. Найоптимальніший час – 10.00  і 16.00. Але якщо цей час не підходить – не страшно, бігайте, коли зручно. Важливо не змінювати розкладу.
Продумайте одяг і взуття для бігу. Не забувайте про харчування: перед тренуваннями не варто наїдатися. Після їди можна бігти аж через дві години, а після тренування розпочинати сніданок, обід або вечерю через годину, бо організму треба відпочити після активних занять і перебудувати метаболізм.
Пийте багато рідини. За п’ятнадцять хвилин до тренування випийте тонізувального напою – це може бути спеціальний напій для бігунів або зелений чай із лимоном та цукром, але не енергетичний напій! Після тренування також необхідно випити чаю або з’їсти банан, яблуко – невелика кількість вуглеводів прискорить обмін речовин.
Протипоказання до бігу. Існує низка протипоказань до бігу. Наприклад, бігати не можна без підготовки і рекомендацій лікаря при: вадах серця, порушенні серцевого ритму, недостатньому кровообігу. Крім того, біг заборонений жінкам, які мають проблеми з венами на ногах і хребтом. Якщо ж у вас загострилися хронічні недуги, бігати теж не варто! Не можна займатися цим видом спорту й при лихоманці, підвищеному внутрішньоочному тиску, онкології, після операцій на животі, статевій і сечовій сферах, після травм голови.
Поради для новачків. Не варто починати з активних тренувань. Бігайте стільки, скільки можете, без задишки і докладання зайвих зусиль. Збільшуйте час бігу поступово – по одній-дві хвилині на тиждень. Починати потрібно всього з трьох хвилин. Робіть невеличку розминку перед бігом (розігрівання м’язів прискорює кровообіг) – махи ногами і руками, обертання тулуба.
Починайте біг з легкої пробіжки і нарощуйте темп. Коли біжите, злегка нахиляйте корпус вперед; ставте стопу м’яко, перекочуючи з п’яти на носок. Не робіть різких кроків, щоби не травмувати м’язи. Зупиняйтеся після закінчення тренування, поступово знижуючи темп. Коли дихання нормалізується, можете зупинитися остаточно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8392 / 1.54MB / SQL:{query_count}