Як бути здоровим і не хворіти

.

Регулярний і повноцінний сон. З дитинства нас переслідує ця рекомендація. Ми чули її від батьків, учителів, лікарів, але й далі не додержуємо… Утім варто знати: ті, що сплять не менш ніж вісім годин на добу, втричі рідше ризикують застудитися, аніж ті, що сплять не більше семи годин. Пояснення дуже просте: вночі тіло відновлюється, і рівень гормонів стресу, через які ми, окрім іншого, стаємо чутливіші до інфекцій, теж внормовується, інформує zdorovia.com.ua.
Вітаміни в раціоні. Знаємо й про це, але майже щодня ігноруємо таку важливу пораду. Проте без вітамінів ніяк! Приміром, морква містить бета-каротин, цитрусові та солодкий перець – вітамін С, кукурудза і мигдаль – вітамін Е, червоний виноград або червоне вино – ресвератрол. Всі ці речовини служать відновленню клітин, ушкоджених в боротьбі з мікробами та бактеріями.
Мийте руки перед їдою. Також відома з народження рекомендація, на яку не всі звертають увагу. А дарма! Мийте руки перед їдою, а також після їди, туалету, чхання, кашлю, і ризик заразитися знизиться на 15–50%. Ваші друзі – просте мило і вода (навіть антибактеріальне не потрібне). Ну а якщо руки помити ніде, майте при собі гігієнічний спиртовий розчин, який містить не менш ніж 60% спирту.
Допоможіть кишківнику. У ньому міститься понад кілограм бактерій, які допомагають перетравлювати їжу і одночасно захищають організм від інфекцій. Якщо в холодну пору року почнете споживати продукти харчування з пробіотиками, то зміцните імунітет. Пробіотики – це мікроорганізми, які схожі (або співпадають) із нашою кишковою флорою. Що більше їх у кишківнику, то менше інфекцій потраплятиме до організму. В продажу є багато продуктів з пробіотиками (здебільшого молочних). Однак квашена капуста, мочені яблука та інші традиційні соління, отримані шляхом молочнокислого бродіння, також є пробіотиками.
Підтримуйте один одного. Частіше зустрічайтеся з близькими людьми, рідними, друзями, особливо якщо переживаєте складні часи, маєте проблеми на роботі чи вдома. Дослідження, опубліковане в журналі Psychological Science, свідчить: люди, які відчувають стрес, рідше хворіють, якщо у них є “група підтримки”. Що частіше близькі люди довірливо спілкуються один із одним, то міцнішим є їхній імунітет.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8577 / 1.53MB / SQL:{query_count}