Лікування гепатиту С – як лотерея

Серед хворих, які потребують термінового лікування цієї недуги, лише кожен двадцятий зможе отримати його державним коштом

Аби бодай частково забезпечити потребу хворих у ліках, громадські організації спільно з управлінням охорони здоров’я Львівської міськради і департаментом охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації ініціювали всеукраїнську акцію “Гепатит С: гра на виживання?!”. Щороку кількість хворих зростає, а їхнє лікування та діагностика – це функція держави, якої вона не виконує. Нагадаємо, що гепатит С є запаленням печінки, для якого характерний безсимптомний (безжовтяничний) перебіг з подальшим розвитком хронічного процесу у 80% пацієнтів.
“Проводимо акцію під назвою “Гепатит С: гра на виживання?!”, щоби донести до органів влади те, що важливо продовжити державну програму із забезпечення інфікованих ліками, дія якої завершується цього року. Ця програма упродовж трьох років не фінансувалася належним чином. Відтак медикаменти для Львівської області за 2015 рік ми отримали лише в січні цього року. Важливо, щоб ця програма відновила своє фінансування. В Україні у зв’язку з бойовими діями на сході чисельність хворих на гепатит С збільшується, змінилася карта захворюваності, оскільки в нас багато внутрішньо переміщених осіб. Раніше у області недужих було значно менше. Коштів, які виділяються, не вистачає для їхнього порятунку”, – розповіла “Пошті” Ірина Сенюта, президент Фундації медичного права та біоетики України. 
Акція відбулась 5 квітня у всіх великих містах України. Як інформує УНІАН, у столиці Альянс громадського здоров’я і партнерські громадські організації спільно з громадськістю під стінами Кабміну продемонстрували високопосадовцям “смертельний лототрон”, де тільки один з двадцяти виграє лікування від держави, а решті пропонують “зачекати до наступного бюджету”…
На Львівщині перебуває на обліку 1170 пацієнтів з вірусним гепатитом С, хоча, як зауважує Богдан Чечотка, начальник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, реальна цифра значно більша. Зокрема, за оцінками ВООЗ, в Україні понад 5% населення інфіковані вірусом гепатиту С, а це понад два мільйони громадян. А в офіційному держреєстрі зафіксовано лише 73 тисячі недужих…
У європейських країнах хворих діагностують і лікують коштом держави, в Україні також затвердили державну програму на 2013 – 2016 роки, яку не виконують. На Львівщину медикаменти за 2014 рік надійшли у січні 2015-го, а за 2015-ий – жодного препарату від Міністерства охорони здоров’я не надходило! У березні лікарі та громадські організації ще надіялись на результати термінових державних тендерних закупівель, проте результати тендера досі не оприлюднили. І навіть та кількість препаратів, яких очікували, не зможе забезпечити лікування усіх тих, що його потребують. Натомість середня вартість лікування – 200 тисяч гривень, яке небагато українців може собі дозволити, і державна програма є для них єдиною надією! 
Зі слів Богдана Чечотки, в обласному бюджеті на лікування інфікованих вірусом гепатиту С виділили 3 мільйони 300 тисяч гривень, але лікування вартісне, тому насправді хворі Львівської області потребують не менш ніж 20 мільйонів гривень. Тим паче що ці гроші передбачені лише на медикаменти для тих, що постраждали на Майдані, або демобілізовані із зони АТО. 
“У Львові зараз більше тисячі хворих, лікування потребують 358, з них першочергового – 113 осіб. Упродовж 2015 року і до цього часу ми отримали медпрепаратів лише на 13 чоловік, і частина з них ще змушені були докуповувати ліки, бо якби ми забезпечили лікування на всі сто відсотків, то цього б вистачило лише на шістьох пацієнтів. В умовах ситуації, що склалася, проводимо симптоматичне лікування: зменшуємо інтоксикацію, навантаження тощо”, – розповідає начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб. 
На Львівщині нині 1174 пацієнти мають діагноз гепатит С, і лише 10% з них зможуть отримати необхідні ліки державним коштом, решті доведеться шукати чималі суми, щоб вижити, або очікувати негативних наслідків хвороби – фіброзу, цирозу, раку печінки. 

Тривожні симптоми запалення печінки

До перших ознак порушення функції печінки відноситься збільшення її розмірів при тому, що вона й далі працює в нормальному режимі, повідомляє “Країна здоров’я”. Варто знати, що перша стадія запалення – це жировий гепатоз печінки. У 20% випадків ця стадія перетікає в стеатогепатит – запалення печінки, коли відбувається руйнування її клітин. При цьому частина гепатоцитів запалюється й гине, а ті, що залишилися, просто змушені працювати за себе і за перероджені клітини, тому вони не справляються із навантаженнями та щосили намагаються зупинити акумуляцію жиру.
Запалення можна розпізнати за такими симптомами:
– білки очей стають жовтуватими;
– з’являються пігментні плями;
– гіркуватий присмак у роті;
– постійна слабкість;
– погіршення травлення;
– здуття живота;
– закрепи;
– може виникнути алергічна реакція, до якої раніше схильності не було;
– темний колір сечі;
– сухість шкіри;
– підвищення рівня холестерину в крові;
– біль голови;
– підвищення кров’яного тиску;
– симптоми, схожі на симптоми грипу.
У разі виникнення хронічного запалення відмираюча тканина печінки починає заміщуватися сполучною тканиною, що призводить до рубцювання печінки, коли вона перестає виконувати свої функції. Тоді виникає цироз, який серед людей у віці 45 – 65 років є третьою причиною смерті після хвороб серця і злоякісних пухлин.
26.12.2017 9:39
Доктор Павло

Гепатит С - полностью излечим!!!Курс лечения 12 недель: Viropack Daclavirocyrl / Софосбувир Даклатасвир цена 120$ (курс 350$) Viropack Plus / Софосбувир Ледипасвир -130$ По всем вопросам звоните Сотрудничаем с врачами и представителями! 0967772726 0968333318


02.07.2016 22:39
Ростик Малий

Поможу взяти Єгипетську терапію,лікування триває 3 місяця ,без побочних ефектів та депресій,припарати Софосбувир и Даклатасвир,ціна повного курса на 3 місяця 750$! Деталі за телефонами: 0935793088 Ростислав 0631598915 Станіслав


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8350 / 1.61MB / SQL:{query_count}