Партнерські пологи: переваги і недоліки?

“Вагаюся, чи варто просити лікаря, аби мій чоловік був присутній під час пологів. Боюся, щоб він, будучи дуже вразливим, не знепритомнів… Скажіть, будь ласка, які переваги і недоліки партнерських пологів?” Галина Мирна, м. Львів

Марія Малачинська,
директор Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Вважаю, що рішення пари народжувати разом правильне. Але за умови, що вони разом відвідували лекції підготовки до пологів і обізнані з усією необхідною інформацією. Та якщо впродовж вагітності чоловік не супроводжував дружину під час візитів до лікаря, на ультразвукову діагностику, на лекції про те, як стати матір’ю і батьком, то в пологовому залі у нього можуть виникнути складні моменти, до яких він може бути не готовим. І тоді він не те що не допоможе жінці, а й сам потребуватиме медичної допомоги. 
Однак присутність близької людини є важливим психологічним чинником під час пологів, бо тоді жінка відчуває підтримку й опору, що додає їй сили правильно поводитися і краще сприймати рекомендації лікаря. Батько може бути присутній під час всього періоду пологів або лише під час першого етапу – коли у жінки перейми. Проте ефективність партнерських пологів залежить від сумлінної підготовки майбутнього татуся і від його бажання брати участь в пологах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7841 / 1.53MB / SQL:{query_count}