Якою косметикою не можна користуватися жінці при надії?

“Оскільки я вагітна, моя мати наполягає, аби я відмовилася від косметики, бо це шкодить дитині. Але я звикла нею користуватися. Не думаю, що всі косметичні засоби однозначно шкідливі. Скажіть, будь ласка, якою саме косметикою не можна користуватися жінці при надії?” Тетяна Кориленко, м. Львів

Марія Солодун,
косметолог-дерматолог:
– Кожна жінка завжди хоче виглядати гарно, але не кожна має ідеальні природні дані. Тим паче коли вона вагітна, коли у неї змінюється гормональний фон, зовнішній вигляд, і косметика додає їй привабливості та впевненості в собі. 
Якщо раніше, обираючи помаду чи крем, ви звертали увагу на співвідношення ціна-якість, то тепер уважно читайте, що входить до їх складу, адже деякі компоненти й справді можуть зашкодити вам та вашій дитині. Багато кремів, що мають відновлювальний і регенерувальний ефект, містять великі дози вітаміну А, тоді як рекомендована добова норма його для вагітних становить максимум 200 мікрограмів. Пінки для вмивання, скраби, креми для проблемної шкіри та для усунення чорних цяток містять саліцилову кислоту, яка може спричинити різні вроджені дефекти плода. Деякі лосьйони для тіла, спреї, дезодоранти містять хімічні речовини фталати, які своєю токсичною дією шкодять нормальному розвитку в утробі. Тому від парфумованих засобів дитини і від парфумів на час вагітності справді краще відмовитися. У складі засобів для відбілювання шкіри, як правило, є гідрохінон або глутатіон. Вони впливають на ферменти, які виробляють меланін, але цей процес протипоказаний вагітним. А щоби шкіра стала білішою, скористайтеся лимонним або огірковим соком, якщо не маєте алергії. До складу кремів-автозасмаг входить дигідроксіацетон, що всмоктується у кров. Є припущення, що цей елемент впливає на ДНК, тому від використання таких засобів вагітним теж варто утриматися. Аби шкіра стала чистішою, треба збагатити раціон натуральними продуктами, пити більше чистої води тощо.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8017 / 1.53MB / SQL:{query_count}