Харчування вагітних: чи можна задовольняти усі забаганки?

“Я знала, що у жінок при надії змінюються смаки, але не думала, що наскільки. То мені хочеться солоної рибки, то копченого м’яса, то ще чогось. Навіть якось забаглося зубної пасти скуштувати. Розумію, якщо ні в чому собі не відмовлятиму, то така їжа може зашкодити здоров’ю малюка. А родичі кажуть: якщо організм потребує, то не треба опиратися! Скажіть, будь ласка, чи можна вагітним задовольняти усі свої харчові забаганки?” Олена Капрусь, смт Брюховичі

Валентина Гірка,
акушер-гінеколог:
– Якщо задовольнятимете усі свої харчові забаганки, то, окрім зайвих кілограмів, матимете ще й проблеми зі здоров’ям і можете нашкодити дитині. Намагайтеся утриматися від надмірного споживання їжі, але й не голодуйте! По-перше, відволікайтеся від постійних думок про харчі. Розумова праця, яка вам цікава, читання книг чи перегляд телепрограм, прогулянки з друзями, неважка хатня робота допоможуть позбутися звички постійно щось жувати. По-друге, коли хочеться чогось конкретного, то таким чином організм дійсно сигналізує, що йому чогось бракує, але не завжди ці сигнали є прямі. Наприклад, якщо дуже хочеться фруктів, то, ймовірно, вам не вистачає вуглеводів, і тоді солодкий виноград (часто з нітратами) можна замінити вівсянкою. Якщо забаглося морозива, то організм потребує молочних продуктів, і морозиво можна замінити кисломолочним сиром чи йогуртом без добавок. Якщо дуже хочеться солоного або якоїсь дивної їжі (на кшталт огірків з медом), то, ймовірно, вам бракує заліза, а поповнити його запас можна споживанням яблук, зелених овочів і телятини. 
Коли хочеться, як ви кажете, зубної пасти або мила чи крейди, то варто запитати лікаря, чому це відбувається, бо до складу тієї ж зубної пасти входить багато шкідливих речовин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8075 / 1.53MB / SQL:{query_count}