Вітаміни для вагітних: вживати чи ні?

“Я очікую дитини, і лікар призначив мені вітамінний комплекс. Але знайомі жінки, які народжували, радять подбати про вітамінізоване й збалансоване харчування, бо від пігулок буде великим плід і новонароджене маля матиме алергію. Скажіть, будь ласка, чи варто вживати вагітним штучні вітаміни?” Ольга Балиць, м. Львів

Марія Малачинська, 
директор Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– При необхідних обстеженнях, які призначаються при постановці жінки на облік до жіночої консультації, і клінічному огляді зі збором анамнезу про спосіб життя, режим харчування, роботу та відпочинок лікар визначає, які саме препарати потрібні пацієнтці.
Якщо жінка споживає збалансовану вітамінізовану їжу, має здоровий сон і регулює свій режим роботи відповідно до самопочуття, то їй не потрібні штучні вітаміни! А щодо фолієвої кислоти, яку призначають для профілактики вроджених вад розвитку центральної нервової системи, чи йодовмісних препаратів, які потрібні через те, що живемо в ендемічній зоні, то їх для профілактики, звісно, треба вживати. А чи потрібні штучні вітамінні комплекси, то це визначає лікар при особливих показаннях. 
Велику вагу плода в більшості випадків визначає саме спадковий чинник. Якщо вагітна харчується тільки вуглеводами, серед яких багато солодощів, і загалом продуктами, що призводять до збільшення ваги, то вони сприяють і  збільшенню маси дитини. І якщо ми перенасичуємо організм вітамінами за відсутності показань до їх заживання, то це теж впливає на вагу плода. Що стосується появи алергічних реакцій у малюка, то слід розуміти, що штучні вітаміни все-таки є хімічними препаратами, і кожна жінка їх по-різному переносить.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8425 / 1.53MB / SQL:{query_count}