Їсти, молитися, любити… і не хворіти

“Пошта” запитала терапевта, психолога і епідеміолога про причини частих застуд, окрім синдрому весняної втоми, та як із ними боротися

Весну асоціюємо із пробудженням природи, розквітом життєвих сил та енергії, прагненням до нових звершень. А натомість зустрічаємо весняне сонце… на лікарняному, із застудою та синдромом весняної втоми. А недужих зараз таки вистачає. У лютому інфекціоністи говорили про ймовірність другої хвилі грипу. Її, на щастя, не було, зате потерпаємо від гострих респіраторних вірусних захворювань. І “зрадливе” весняне сонце, холодний вітер, дощова погода упродовж першого весняного місяця лише сприяють розмноженню вірусів. 
Зі слів Ірини Федак, головного позаштатного терапевта департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, вразливість до застудних вірусів в останні роки виникає не лише через ослаблення імунітету і синдром весняної втоми, а й через соціальну напруженість у суспільстві, стреси та накопичення поганих новин. Тому позитивні емоції, свіже повітря та правильне харчування – допоможуть уберегтися.
Позитивні емоції, свіже повітря та правильне харчування – допоможуть уберегтися від недуги 
“Усі зараз намагаємося бути в курсі політичної та військової ситуації в країні, співпереживаємо та хвилюємося, але треба себе якось і на позитив налаштовувати: спілкуватися з приємними людьми, читати літературу, яка подобається, радіти творам мистецтва. Похмура й дощова погода, яку ми спостерігали упродовж березня, теж впливає на наше самопочуття. Коли мало сонячного світла, то природною реакцією організму є пригнічення, погіршення настрою, тому треба собі додавати сонця, бо воно сприяє укріпленню імунної системи. Більше ходити на прогулянки, менше користуватися громадським транспортом. Але обов’язково одягатися по погоді, бо наша підсвідомість уже сприймає, що надворі весна, але організм ще повністю не перебудувався. І на переохолодження та мокрі ноги реагує застудою. Важливо не тільки більше прогулюватися, а й приділити більше уваги фізичним навантаженням, наприклад, почати займатися плаванням, – зазначає “Пошті” Ірина Федак. – Щодо загартовування, то не поспішайте з цим, поки не потепліє і, якщо хворіли, не відчуєте себе повністю здоровими і працездатними. Бо такою практикою можна собі й нашкодити. Щодо харчування, то якщо взимку переважно їли важку та одноманітну їжу, то навесні треба піклуватися про забезпечення вітамінізованого харчування. Їсти цибулю, часник, моркву, буряк, селеру, квашену капусту. Не раджу купувати зелень, щойно вона з’явиться у продажу, бо, як правило, ранньої весни вона містить мало корисних речовин, більше нітратів. Не забуваємо про перетерту з цукром смородину, журавлину, шипшину, які заготовляли на зиму (хто не має, то може купити на ринку). Пити більше соків, але не з пакетів, а тих, які консервували власноруч”. 

фото: belmarrahealth.com
Щодо заживання полівітамінів, то головний терапевт рекомендує обов’язково звертатися до імунологів. Адже саме за конкретними симптомами і результатом загального аналізу крові, лікар може визначити, які вітамінні комплекси помічні, а від яких краще утриматися. 
“Імунна система – складний організм, і те, що одним допомагає, іншим може зашкодити. Приміром, для підвищення імунітету часто рекомендують ехінацею, але неправильне її заживання вже не одній людині попсувала здоров’я. Вітамін D, якого бракує при відсутності сонця, призначаємо дітям, а дорослі можуть ним збагатитися і з харчових продуктів, таких як жирна риба, яйця, особливо перепелині. Ці ж продукти містять ненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6”, – додала Ірина Федак. 
З її слів, навесні не тільки старші схильні до застудних захворювань, адже в них менша опірність організму, а й молоді люди, які не знаходять можливості своєчасно звернутися по медичну допомогу.
Зрозумівши свій внутрішній світ, можете зцілювати свій розум, емоції, лікувати мислення, навіть тіло
На думку психолога Ольги Закалюжної, виникненню інфекційних захворювань сприяє прихована агресивність людини, очікування негативних явищ зовнішнього середовища. Людина готується до відповіді на ці явища і автоматично програмує себе на негатив. Імунітет може бути ослабленим не лише через неправильне харчування, а й через надмірне включення в надто активне соціальне спілкування. 
“Перебувати постійно у середовищі великої кількості людей – один із факторів ризику захворіти. Тут присутня хвиля зараження негативними емоціями, загального незадоволення, очікування негативу. Людина читає, дивиться і слухає новини, безумовно, це викликає незадоволене бажання справедливості і воно поширюється в суспільстві. Я теж схильна вважати, що мутують віруси, імунітет знижений і організм виснажений після зими, і щоб ми могли протистояти цим вірусам, мусимо перехворіти. Але опірність організму спрямовується не лише на протистояння вірусам, а також тим негативним явищам і емоціям, які спостерігаємо, тому ще більше виснажуємося”, – розповідає “Пошті” психолог. 
З її слів, якщо людина займається духовними практиками, то зможе подолати хворобу. Мовиться про керовану медитацію, візуалізаційні практики, які базуються на християнських цінностях та образах. І ці речі працюють як захист і як лікування негативних енергетичних впливів. 
Навесні не лише старші схильні до застуд, адже в них менша опірність організму, а й молодь, яка не має часу своєчасно звернутися до лікарів
“Читала, як у період Середньовіччя під час чуми на листках паперу писали ім’я Ісуса Христа і обкладали ними ложе хворої людини і воно допомагало. Звісно, той хворий мав сильну віру. Наукових підтверджень цьому немає, але йдеться про те, що кожен може знайти для себе те, що йому допоможе. Важливою є практика самоусвідомлення: присвячувати собі час, мати свою “келію” у хаосі, в якому ми живемо, тобто знаходити простір і час, аби краще зрозуміти себе, свій організм, – запевняє Ольга Закалюжна. – У цьому просторі можемо знайти Бога, бо Він є у кожного всередині і ми є Його частинкою. Відповідно, зрозумівши свій внутрішній світ, можете зцілювати свій розум, емоції, лікувати мислення, навіть тіло. Коли людина йде до причастя, вона творить свою ідентичність разом із Христом. Живучи серед злоби, страждань, неправди, ми стали дещо фальшивими особистостями. І на питання, як знайти себе справжнього, можна відповісти – заглибитися у віру. А це означає, вміти прощати, розуміти, усвідомлювати речі такими, як є, вміти любити. На жаль, зараз у державі маємо такі випробування, коли постійно доводиться нервувати, гніватися, страждати, переживати горе, і тоді забуваємо про свою духовну природу. Але якщо живемо в середовищі емоційної підтримки і тепла –  це розслабляє, знімає стрес, знижується рівень стресових гормонів, які знищують імунну систему. Такий світогляд допомагає бути здоровими, а якщо захворів, то допомагати собі і близьким, кимось опікуватися і піклуватися про тих, кого любимо. І коли справді любимо – то будемо здорові!” 

Боротися з духовними паразитами

Як розповідає Ольга Закалюжна, є духовні паразити, які мають ціль – схопити і з’їсти жертву. І до них відносяться віруси, а саме їх інформаційна частина, те, що ми про них знаємо: як вони можуть зашкодити нашому здоров’ю і які неприємності спричинити. І це негативно впливає на нашу свідомість. 
“Але результат поєдинку між паразитом і жертвою вирішує жертва, яка шукає методів, як звільнитися, здобуває певні знання для уникнення негативного впливу вірусу. І позбуватися цього паразита треба спершу на духовному рівні. У цій боротьбі добре працює образ розп’яття, який можна ставити в уяві між собою і тим паразитом, але мати розуміння, що це не є негативною зброєю, бо сутність вчення про Ісуса Христа полягає в тому, що цей негатив він приймає на себе і захищає нас, – каже психолог. – Крім того, є така річ, як Божа воля, яка скерована на життя, на трансформацію цих негативів. Це приклади практик, які засновані на християнських постулатах”. 
Наталія Іванченко-Тімко, головний епідеміолог Львівщини:
– Те, що зараз є багато випадків захворювання на ГРЗ, пов’язано з перепадами температур. А також із тим, що перехворівши на риносинтеціальну інфекцію, ми не убезпечені від вірусу парагрипу чи ще якогось, все одно потрібно берегтися. Зараз в області маємо поодинокі випадки грипу. Окрім того, поширена аденовірусна та риновірусна інфекції, які реєструються щороку. Попри те, на Львівщині цього року поширився тип метапневмовірусу, якого раніше наша вірусологічна лабораторія не виявляла. Це також вірус респіраторної групи інфекцій, який уражає верхні дихальні шляхи. Відмінних особливостей клінічного перебігу він не має. Щодо кашлюку, то захворюваність збільшилась удвічі, порівняно з попередніми роками, є навіть летальний випадок. Він починається так, як ГРЗ. Раніше від кашлюку щепилися всі, а тепер лише одиниці, і то на комерційній основі для дітей старших чотирьох років для однократного введення, бо вакцин у медзакладах Львівщини наразі немає.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7793 / 1.63MB / SQL:{query_count}