А у вас цукор в нормі?

10 способів підтримання балансу цукру в крові природним шляхом

Кожен із нас знає, як важливо контролювати й підтримувати баланс цукру в крові. Цього можна спробувати домогтися без ліків, змінивши кулінарні вподобання і спосіб життя, адже саме ці два чинники мають сильний вплив на стан всього організму.
1. Збалансовано харчуйтеся!
Лікарі й дієтологи і далі сперечаються про те, що краще для нашого організму – багаторазове денне харчування, яке включає невеликі порції їжі, або кількаразове денне харчування за допомоги більших порцій їжі. Наразі немає переконливих доказів правильності будь-якого з цих двох варіантів. Варто пам’ятати, що кожен організм має індивідуальні особливості, які треба враховувати.
Головне правило – не їсти занадто часто і знайти ідеальну величину порції. Дослухайтеся до сигналів, які вам подає організм: якщо ви швидко втомлюєтеся, відчуваєте дратівливість або ж маєте проблеми з травленням, дієтолог Лорен Гірстен радить поступово переходити на менш часте споживання їжі. 
Домігшись балансу білків, жирів та вуглеводів у своєму харчуванні, ви збалансуєте рівень гормонів в організмі і досягнете поліпшення балансу цукру в крові. Такі продукти, як лосось, зелень, овочі, картопля, знижують надходження глюкози у кров, що дозволяє запобігти підвищення рівня цукру в ній.
2. Робіть акцент на овочі!
Щоб уникнути поганих наслідків постійного споживання злакових продуктів, спробуйте зробити голов­ним джерелом вуглеводів моркву, буряк або інші коренеплоди, а також фрукти. На відміну від злакових овочі можна їсти постійно, оскільки вони ніколи не заподіють шкоди організму.
3. Цільні злаки не завжди корисні!
Більшість із нас використовують у харчуванні рафінований цукор, олію, сою, які можуть провокувати підвищення рівня цукру в крові. Також варто уважніше поставитися до цільних злаків, які багато хто вважає дуже корисними. Вони дійсно корисні, але у невеликій кількості, бо можуть уповільнювати вивільнення глюкози, але містять багато вуглеводів і певні дратівливі елементи, які при постійному надходженні до організму можуть завдати шкоди травному тракту.
4. Споживайте якісну білкову їжу!
Здорова дієта повинна містити достатню кількість білків, основними джерелами яких є м’ясо та риба. При цьому важливо дотримуватися балансу і споживати якісні білкові продукти, в яких обов’язково повинні бути жири, необхідні організму для засвоєння певних вітамінів. Споживання таких білків допоможе знизити всмоктування глюкози у кров і стимулюватиме клітини поглинати цукор та перетворювати його на енергію для організму.
5. Пийте воду!
Пиття 4-5 і більше склянок води на день може допомогти запобігти розвиток гіперглікемії, тобто підвищеного рівня цукру в крові. Звичайно, дуже багато пити також не варто. Дієтологи радять для підтримки здоров’я і балансу цукру випивати щодня 5-6 склянок води.
6. Їжте продукти з низьким глікемічним індексом!
Продукти з низьким глікемічним індексом допомагають організму вивільняти глюкозу в стабільнішому й повільнішому темпі. Це відбувається завдяки тому, що така їжа довше перетравлюється. На думку дієтологів, сюди належать солодка картопля або батат (у тому числі смажений), зелені яблука, ягоди, бобові, продукти з вівса. Також корисно їсти більше овочів, горіхів, різні коренеплоди.
7. Максимально зменште споживання стимуляторів!
Найчастіше зі стимулювальних речовин ми споживаємо кофеїн, нікотин чи алкоголь, які можуть спровокувати підвищення рівня цукру в крові, бо викликають стрибки рівня адреналіну. За даними досліджень Американського хімічного товариства, курці з діабетом або стабільно високим рівнем цукру в крові більше схильні до розвитку хвороб серця, ниркової недостатності, порушень нервової системи через постійне споживання стимуляторів.
8. Добре висипляйтеся!
Покращуйте якість сну і розвивайте звичку добре висиплятися – це обов’язково матиме позитивний ефект на весь організм, у тому числі й на рівень цукру в крові. Нещодавні дослідження засвідчили: у пацієнтів, які мають проблеми зі сном, виявили значне зменшення концентрації кортизолу. Це показник наявності синдрому адреналінової утоми, яка є причиною гіпоглікемії, тобто пониженого вмісту цукру в крові.
9. Робіть вправу “крок убік”!
Деякі фізичні вправи також здатні допомогти збалансувати рівень цукру в крові. Особливо важливо тренувати червоні м’язи. Одна з найпростіших вправ для цього – “кроки убік”: станьте так, щоб ноги були на ширині, яка дещо перевищує ширину плечей. Зігніть руки і трохи нахиліться. Підведіть праву ногу до лівої, потім лівою ногою зробіть крок уліво. Повторюйте вправу 2-3 рази у різних напрямках. На думку фахівців, 10 і більше хвилин виконання такої вправи тренують червоні м’язи.
10. Танцюйте!
Для людей із цукровим діабетом і підвищеним вмістом цукру в крові танці можуть стати одним із варіантів підтримки необхідної для здоров’я фізичної активності. На пораду лікарів, фізичне навантаження повинне бути помірним – не варто намагатися влаштовувати марафон своєму організму, досить зайнятися йогою, аеробікою, частіше гуляти або відвідувати уроки танців. Це чудовий спосіб зняти стрес і побороти адреналінову втому, яка негативно впливає на рівень цукру в крові, інформує zdorovia.com.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8394 / 1.57MB / SQL:{query_count}