Туберкульоз наступає, бо вакцин немає

Лікарі закликають до перевірки органів дихання та профілактики туберкульозу

На Львівщині з 21 березня розпочалася профілактична акція “Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання”, яка триватиме до 18 квітня. Цьогорічне гасло до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – “Об’єднуємось, щоб покласти край туберкульозу”.
Щорічно у Львівській області виявляють до восьми тисяч хворих на хронічні захворювання органів дихання. Торік від цієї недуги померла 831 особа, повідомляє прес-служба департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. 
“Мета проведення таких акцій – можливість виявлення хворих на хронічні захворювання органів дихання на ранній стадії, оскільки запущені випадки складніше лікувати”, – зазначила Надія Рудницька, головний позаштатний спеціаліст охорони здоров’я Львівської ОДА з пульмонології.
Зі слів головного фтизіатра департаменту Любомира Рака, на Львівщині спостерігається зниження рівня захворюваності і смертності на туберкульоз. За минулий рік в області виявили 1509 хворих на всі форми туберкульозу,  з них на туберкульоз легень – 1316, ко-інфекцію – 143. Померло 309 осіб, 53 – до року спостереження. Для порівняння: у 2014 році померло 359 осіб, 64 – до року спостереження.
Юлія Летц, головний спеціаліст з дитячої фтизіатрії, повідомила, що торік на Львівщині у дітей виявили 43 випадки захворювання на туберкульоз, з них 11 – мультирезистентних форм. А цього року їх побільшало через відсутність вакцини. Вже за три місяці 2016 року зареєстровано 15 дітей, хворих на туберкульоз, 10  із яких мають мультирезистентну форму (дітей до року – четверо).  Фахівець зазначила, що провакцинованими у Львівській області є 15,4% дітей при нормі 95-98%. Такої складної ситуації, особливо з мультирезистентним туберкульозом, не було впродовж останніх 15 років.
Лікарі також закликають при появі симптомів (довготривалого кашлю, нічної пітливості, субфебрильної температури, загальної слабкості і втрати ваги) звертатися до дільничного лікаря за місцем проживання для проведення подальших обстежень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8205 / 1.53MB / SQL:{query_count}