Чому виникає запаморочення при зміні положення тіла?

“Часто, коли різко встаю з ліжка, паморочиться у голові. З тиском нібито не маю проблем, та й мені всього вісімнадцять… Скажіть, будь ласка, чому виникає запаморочення при зміні положення тіла?” Валерія Кирилівська, м. Львів

Оксана Варшавська, невропатолог:
– Однією з причин запаморочення при зміні положення тіла є вікові зміни у внут­рішньому вусі. Воно розташоване в скроневій кістці позаду очних впадин і складається з кісткового і перетинчастого лабіринту, які заповнені рідинами, близькими за складом до спинномозкової (перилімфою і ендолімфою відповідно). З віком деякі складові клітини цих рідин склерозуються, і наш організм починає гірше сприймати положення тіла в просторі. 
Різке запаморочення в старшому віці може бути пов’язане із захворюваннями судин, зокрема ортостатичною гіпотензією (зниження артеріального тиску при зміні положення тіла та неможливість судин утримувати його в нормі). Запаморочення є й серед симптомів артеріальної гіпертензії. 
У молодих людей, а також у вагітних запаморочення може виникати внаслідок анемії, зниження гемоглобіну, тому варто контролювати рівень еритроцитів у крові. 
До ймовірних причин належить і патологія шийного відділу хребта.
Щоби точно діагностувати причину в кожному індивідуальному випадку, обов’язково треба звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням! Понад те, нікому не рекомендується різко вставати з положення лежачи: спершу треба повернутися на бік, опустити ноги з ліжка, аж тоді, спираючись на руку, встати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8378 / 1.53MB / SQL:{query_count}