Якими є причини сухого кашлю, окрім застуди?

“Останнім часом мене турбує сухий кашель вранці й увечері. Не курю, не застуджений, а чомусь зненацька виникає ця проблема. Скажіть, будь ласка, які ще можуть бути причини сухого кашлю, окрім застуди?” Святослав Берет, м. Львів

Олександр Заремба, сімейний лікар:
– Сухий кашель без супутніх симптомів застуди може свідчити про подразнення дихальних шляхів, реакції на сухе або задимлене повітря, а також про подразнення голосових зв’язок гортані. Тоді не можна пити гарячі, холодні та газовані напої – лише теплі (градусів 40) у великих кількостях, мовчати або ж говорити дуже тихо, дихати носом, щоби менше подразнювати  слизову. 
Не варто забувати, що після грипу чи ГРВІ якийсь час ще може тривати сухий кашель. Курцям також неважко визначити причину покашлювання. 
Якщо сухий кашель надо­кучає лише вранці, це означає, що за час сну з носа стікає слиз і відповідно подразнює горло. Переважно таке буває у маленьких дітей. Цей кашель, як правило, короткотривалий і майже не викликає неприємних відчуттів. 
Коли ж сухий кашель триває понад два тижні, обов’язково звертайтеся до лікаря (терапевта, пульмонолога, алерголога, онколога, фтизіатра), тому що це може свідчити про важке захворювання дихальних шляхів (в тому числі туберкульоз, пухлини легенів, бронхів, трахеї, горла). Такий симптом потребує вже ретельного діагностування: аналізу крові, мокротиння, флюорографії чи бронхоскопії. 
Буває й так званий серцевий кашель (через неправильну роботу лівого шлуночка серця), який виникає переважно в лежачому положенні, а коли людина сідає, то полегшується і припиняється. Тоді треба звернутися до кардіолога, щоби він дав рекомендації. Тому що, заживаючи ліки від кашлю, обрані самотужки, можна його, навпаки, посилити.
Не виключаємо й алергічного кашлю, хоча його супроводжують інші симптоми алергічного риніту: неприємні відчуття в носі, свербіж, сльозотеча, почервоніння повік. 
Є й психогенний кашель внаслідок стресів і нервових потрясінь. За відсутності подразника такий кашель минає. Тому насамперед варто визначити його причину.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8564 / 1.53MB / SQL:{query_count}