Вакцини: які є на Львівщині і які потрібні

Наша область досі не забезпечена вакцинами проти туберкульозу, дифтерії, правця та кашлюку

Вакцини БЦЖ, яка має захистити немовлят від найважчих, смертельно небезпечних форм туберкульозного менінгіту і дисемінованого туберкульозу, на Львівщині досі немає. Зі слів Наталії Іванченко-Тімко, головного епідеміолога області, при відсутності щеплення дитина отримує збудник із навколишнього середовища, і ще не відомо, як її організм на нього відреагує. За деякими даними, ризик підхопити туберкульоз у новонароджених становить 40%! Окрім цього, в пологових будинках Львівщини закінчилися запаси вакцини проти кашлюку, дифтерії і правця.
“Надходження вакцин не було, очікуємо лише вакцини проти поліомієліту. У достатній кількості є лише вакцини проти кору, краснухи і паротиту, проти вірусного гепатиту В. Багато дітей хворіють на кашлюк, була підозра хворого на дифтерію. Коли будуть надходження потрібних вакцин, інформації не маємо”, – розповіла “Пошті” Наталія Іванченко-Тімко.  
До слова, вакцина для запобігання сказу у Львівській області теж наразі відсутня. Але вона не є плановою і використовується лише за епідемічними показаннями: її вводять людям, яких покусали тварини і яким лікар призначив курс профілактичних щеплень проти сказу. 
“В Україні можна використовувати вакцину французького виробника “Верораб”. Вона зареєстрована, але її немає в реєстрі держзакупівельних цін, тому медичні заклади купити її не можуть. Відсутня вона і в аптеках Львівщини. Але вже є постачальник, який продає цю вакцину в Києві за  ціною 900 гривень одна доза. Одній людині потрібно шість доз! Також вона є у реалізації в Польщі, тож за рецептом лікаря її можна придбати там, а щеплення зробити тут. Враховуючи, що на Львівщині скажений кіт покусав родину (випадок стався в місті Буську), ми звернулися листом до Міністерства охорони здоров’я. Тому на­шій області із резервного фонду МОЗ виділили 50 доз вак­цини проти сказу. Незабаром її привезуть”, – зазначила головний епідеміолог області.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9940 / 1.53MB / SQL:{query_count}