Як уберегтися від застуди в мінливу погоду?

“Дуже боюся застудитися, бо погодні умови зараз надто сприяють підхопленню вірусів: то тепло і падає дощ зі снігом, то мороз дошкуляє. Нахапаюся холодного повітря – і одразу горло болить, потраплю під дощ, промочу ноги – і вже маю нежить… Скажіть, будь ласка, як уберегтися від застуди в таку мінливу погоду?” Галина Фірмаш, м. Львів

Олександр Заремба, 
сімейний лікар:
– Аби зменшити ризик застуди, потрібно одягатися відповідно до погоди, тримати руки, ноги і голову в теплі. На вулиці й у транспорті дихати носом, триматися подалі від тих, що вже кашляють-пчихають. Багато хто із нас, на жаль, не зважає на часту пораду лікарів мити руки, коли приходиш додому. А дарма, бо саме миття рук оберігає нас від вірусів!  Для профілактики раджу їсти часник і цибулю. Вони містять вітамін С, який найкраще засвоюється саме з цих продуктів.  Незважаючи на мінливу погоду, намагайтеся частіше гуляти на свіжому повітрі: що триваліший час ви перебуваєте в закритому приміщенні, то більшим є ризик підхопити вірус!
Природа за людину сильніша, тому якщо вже захворіли і погано почуваєтеся, не думайте, що вип’єте купу ліків і відразу ж переможете хворобу. Застуду потрібно, як то кажуть, вилежати, не ходити на роботу і не заражати інших. Наявність температури є безпосередньою ознакою інфекції в організмі. Керованою вона повинна бути, коли сягає позначки 37,2 градуса (тоді вже час заживати ліки). Можна пити протизапальні й протигарячкові. Якщо температура не знижується і вам не легшає – викликайте лікаря. Не треба відразу хапатися за антибіотики. Їх призначають лише за прямими показаннями: коли висока температура тримається більше трьох днів, є гнійні виділення з носа і кашель з гнійним мокротинням. Окрім того, ці ліки “сліпі”, тож можуть і зашкодити!
Коли болить горло, потрібно випити теплої рідини (до 40 градусів). Це може бути молоко із содою або чай. Крім того, необхідно часто полоскати горло, роздивившись перед тим, якого воно кольору. В нормальному стані – світло-рожеве (такого ж кольору, як і вся решта слизових оболонок ротової порожнини). Якщо червоне – для полоскання знадобиться водний розчин соди з йодом. Коли немає тромбозів, розширення вен, пухлин чи алергії на ногах, можна попарити ноги. Різноманітні дорогі імуномодулятори для так званого лікування й профілактики неефективні! Найкраще зміцнюють імунітет природні вітаміни і фізична робота на свіжому повітрі. Якщо ж у вас тривалий час спостерігається підвищена температура, болить голова, є реакція на яскраве світло, різкі звуки – можливий грип. Тоді вже потрібно терміново викликати лікаря чи навіть “швидку”. Тому що грип дає важкі ускладнення (найчастіше вірусну пневмонію, яку лікують уже в стаціонарі). 
Через два тижні у Львові очікуємо сезонного спалаху застудних захворювань, тому загартовуйтеся і бережіть себе!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8577 / 1.54MB / SQL:{query_count}