Конфліктне призначення

Усупереч волі частини колективу виконувачем обов’язків головного лікаря дитячої лікарні ОХМАТДИТ став… акушер-гінеколог для дорослих. Юрист кваліфікує це призначення як “незаконне”

фото: Андрій Польовий
Неспокійно буває не лише в політиці, але й у… медзакладах. У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ департамент охорони здоров’я Львівської ОДА все-таки призначив виконувачем обов’язків головного лікаря – Вальдемара Надіжка. 
Частина медиків обурені цим, на їхню думку, “незаконним призначенням”. Зокрема, передусім і тому, що новий очільник дитячого медзакладу не лікар традиційної педіатричної спеціальності, а… акушер-гінеколог для дорослих (!). 
Як уже писала “Пошта” в матеріалі “Їх не питали!” У ОХМАТДИТі призначили виконувача обов’язків головного лікаря без згоди трудового колективу. Лікарі обурені…” (№106 від 22 вересня 2015 р.), медики написали скаргу прокурору, в міліцію, а також голові ЛОДА, голові Львівської облради і міністру охорони здоров’я.
Як усе було: спочатку но­во­го очільника медзакладу представили деяким завіду­вачам відділень, згодом “з метою уникнення подальшої ескалації конфлікту 22 вересня з ініціативи в.о. головного лікаря Вальдемара Надіжка відбулось позачергове засідання медичної ради”, – саме таке  повідомлення було на сторінці ОХМАТДИТу у Facebook. 
“Вальдемаром Надіжком запропоновано членам медичної ради висунути кандидатури на посаду головного лікаря і прийняти рішення про проведення загальнолікарняного таємного рейтингового голосування щодо кандидатів на посаду головного лікаря лікарні. Відповідно членами медичної ради було висунуто три кандидатури на посаду головного лікаря: Вальдемар Надіжко, Наталія Костур (дитячий нефролог вищої кваліфікаційної категорії), Ігор Гримак (дитячий хірург, дитячий уролог вищої кваліфікаційної категорії). Трудовий колектив підтримав пропозицію про проведення загальнолікарняного таємного рейтингового голосування щодо кандидатів на посаду головного лікаря лікарні. У голосуванні взяли участь 567 працівників лікарні. Під час підрахунку голосів Наталія Костур надала лічильній комісії заяву з проханням передати її голоси Ігореві Гримаку. За результатами загально­лікарняного таємного рейтингового голосування встановлено: В. Надіжко – “за” – 496, І. Гримак – “за” – 70””, – йдеться на сторінці ОХМАТДИТу у Facebook. 
Медики відстоювали відкритий конкурс (!) на цю посаду, але спочатку призначили в.о., а вже потім влаштували “таємне голосування”. 
Попередній головлікар Ігор Бакум останнім часом перебував на лікарняному (йому нещодавно замінили кульшовий суглоб). І допоки одужував, його обов’язки виконував заступник з лікувальної роботи Іван Семків, який пропрацював у ОХМАТДИТі 25 років. 
“Методом тиску, погроз та різних маніпуляцій головного лікаря Ігоря Бакума змусили написати заяву про звільнення. Представлення нового в.о. головлікаря Вальдемара Надіжка відбулося не перед трудовим колективом лікарні, а за участі лише деяких завідувачів відділень”, – йдеться у скарзі лікарів ОХМАТДИТу. Як уже писала “Пошта”, за всю 65-літню історію цієї лікарні на посаду головлікаря, згідно з чинним законодавством і статутом лікарні, призначали саме педіатрів (!) з відповідним стажем практичної роботи та кваліфікаційною категорією, які добре зналися на специфіці роботи педіатричної служби в області. Проте цього разу на посаду призначили акушера-гінеколога, котрий, як зазначено у скарзі медиків, “не має стажу роботи і практичного досвіду в педіатрії”. 
Лікарі ОХМАТДИТу відстоюють відкритий конкурс на посаду головного лікаря медзакладу 
Медики здивовані таким призначенням ось із якого приводу: 7 вересня завіду­вачка поліклініки ОХМАТДИТу М. Децик, яку в лютому цього року призначили на цю посаду, перейшла на ставку реаніматолога у відділення реанімації новонароджених ОХМАТДИТу, а на її місце прийшов саме Вальдемар Надіжко. А вже наступного дня його призначили в.о. головлікаря ОХМАТДИТу! Прикметно, що і завідувачка поліклініки ОХМАТДИТу, і новий в.о. головлікаря є колишніми працівниками департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА…
Лікарів здивував той факт, що Вальдемар Надіжко, не приступивши до обов’язків завідувача поліклініки, одразу ж став в.о. головлікаря. Причому цей кар’єрний стрибок, на їхню думку, відбувся з порушенням законодавства.
“Два накази департаменту під одним номером 650 к датовані тим самим числом під тим самим номером, але вказані два різні прізвища виконувача обов’язків на час відпустки головного – Гусак (заступник) та Децик (не є заступником). Вхідний номер на печатці ЛОДКЛ “ОХМАТДИТ” також проставлений той самий. Іван Семків завізував обидва накази своїм підписом для відділу кадрів. Згідно з Кримінальним кодексом (стаття 366), це службове підроблення! Призначення ДОЗом виконувача обов’язків головного лікаря є перевищенням службових повноважень”, – каже “Пошті” дитячий невролог, заступник голови осередку Лікарського товариства ОХМАТДИТу Василь Штибель.
З його слів, департамент призначив Вальдемара Надіжка в.о. головного лікаря як завідувача поліклініки, на посаду якого він ще не заступив! “ДОЗ не має повноважень призначати виконувача обов’язків головного лікаря (пункт 4.5 документа 03, пункт 4.12 документа 04), наказ має видавати засновник, тобто управління майном спільної власності Львівської обласної ради. Завідувач поліклініки не є заступником, тому таке призначення суперечить статуту лікарні (пункт 4.12 04). На заяві стоїть віза Івана Семківа, який також ігнорує порушення, – веде далі лікар. –  Відповідно накази №247 п (також два під одним номером!), видані ЛОДКЛ “ОХМАТДИТ” з аналогічним службовим підробленням, мають однаковий номер, ту саму дату, підписані тією самою посадовою особою, але містять різні прізвища – Гусак і Децик. Документ управління майном спільної власності №10-3 виданий 14.09.15 про призначення з 15.09.15 з порушенням пункту 4.12 статуту, оскільки завідувач поліклініки не є заступником головлікаря! На зустрічі з колективом лікарні начальник управління майном спільної власності Львівської облради Микола Бандра публічно оголосив, що порушень під час призначення виконувача обов’язків головного лікаря не було. Тому він мав би публічно на зустрічі з колективом вибачитися за надану недостовірну інформацію. З юридичної точки зору Микола Бандра є співучасником службового підроблення”.
Медики очікують відповіді МОЗ і рішення сесії новообраної облради, на якій найближчим часом розглядатимуть це питання
Щоби з’ясувати, чому так сталося, “Пошта” звернулася по роз’яснення до керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Богдана Чечотки. Він скерував до… фахівця, що готував цей наказ, – головного спеціаліста з питань організаційного, кадрового і юридичного забезпечення департаменту охорони здоров’я ЛОДА Лесі Романяк, хоча під наказом стоїть саме його прізвище.
“Виникла така ситуація, що Семків саме йшов у відпустку, тож призначили на його місце Децик. А потім Семків вчасно дізнався, що з відпустки виходить Гусак, тож попросив призначити виконувачем обов’язків головлікаря саме Гусака, а попередній наказ порвати. Зрештою, департамент не уповноважений призначати головлікаря – це має робити управління майном спільної власності облради. Надіжко з управління звільнився, є відповідний наказ. Хто і куди його призначав далі, уже не в нашій компетенції, це питання радше до Семківа, адже він призначав його виконувачем обов’язків голов­лікаря”, – прокоментувала “Пошті” Леся Романяк.
У письмовій відповіді голові осередку Українського лікарського товариства в ОХМАТДИТі департамент пояснив, що “дії департаменту в частині видання наказу №673 к не суперечать чинному законодавству України”. Як опинився Вальдемар Надіжко на посаді завіду­вача поліклініки, ніхто не пояснює. 
А ось юрист – голова ад­вокатського об’єднання “Юридична консультація Галицького району м. Львова” Наталія Арутюнова – про ситуацію, що склалася, іншої думки. 
Після звернення Українського лікарського товариства юрист дійшла висновку, що “прийняття В. Надіжка на посаду завідувача поліклініки здійснено з порушенням вимог пункту 2 “Примірного положення про завідуючого консультативною поліклінікою обласної дитячої лікарні”, затверд­женого наказом МОЗ від 8 червня 2001 року №222. Відтак наказ директора  департаменту охорони здоров’я ЛОДА №673 к є незаконним та підлягає скасуванню шляхом прийняття відповідного розпорядження головою ЛОДА… Директор департаменту охорони здоров’я 
Б. Чечотка видав наказ №673к з перевищенням своїх посадових обов’язків. З огляду на представлені документи, підставою для прийняття цього наказу була заява виконувача обов’язків головного лікаря І. Семківа від 7 вересня 2015 року. До повноваження місцевого виконавчого органу державної влади, яким є департамент охорони здоров’я ЛОДА, належить виключно надання погодження на призначення. Наказ начальника управління майном спільної власності ЛОР №10-3 “Про призначення Надіжка В.В. виконуючим обов’язки головного лікаря КЗ ЛОР ЛОДКЛ “ОХМАТДИТ” є незаконним і підлягає скасуванню шляхом прийняття відповідного розпорядження головою ЛОР. Для призначення головного лікаря облрада має право прийняти рішення про оголошення відкритого конкурсу на цю посаду з дотриманням кандидатами передбачених законодавством кваліфікаційних вимог”. 
Наразі медики закладу очікують відповіді профільного міністерства і рішення сесії новообраної облради, на якій найближчим часом розглядатимуть це питання.

Як писала “Пошта” у вересні, про ситуацію в ОХМАТДИТі очільник ЛОДА Олег Синютка поінформований. “Мені особисто доповідав з цього питання профільний заступник Юрій Підлісний… Невдовзі я сам перевірю роботу нового виконувача обов’язків головного лікаря”, – запевняв “Пошту” голова ЛОДА. Що цікаво, вже 
6 жовт­­ня на сторінці Олега Синютки у Facebook з’явився допис: “У рамках боротьби з корупцією на Львівщині плануємо відкрити усі вакансії на посади різних ланок в системі охорони здоров’я. Зараз багато говорять про відкриті публічні конкурси на різного роду посади в державній сфері. Прихильники говорять, що це дасть можливість залучити ефективних керівників і подолати корупцію. Мій досвід показує, що лише формально відкритим відбором не можна забезпечити гарантію від корумпованості. З іншого боку, сам факт пуб­лічного обговорення кандидатів на високу посаду можна вважати успіхом. Наразі ніде, крім Львівщини, такого поки що не було: маємо приклад з керівником фіскальної служби на Львівщині. Коли відкриємо вакансії, то громада буде знати, що, наприклад, в районній лікарні є вакансія головного лікаря або заввідділенням, або медичної сестри. Це убезпечить нас від “торгівлі” посадами і відкриє майданчик для публічної дискусії про достойних зайняти вакансію. Сподіваюся, що цей крок буде дієвим у подоланні корупції, і позитивні його наслідки ми зможемо побачити уже скоро”. 
Отож, надія, що лікарів ОХМАТДИТу почують, є!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8995 / 1.65MB / SQL:{query_count}