Леся Довбняк, педіатр:
–Хвилюватися не варто. Таке буває переважно з хлопчиками – вони дуже люблять хліб і хлібобулочні вироби, сухарики, бублики. Ваша дитина зараз інтенсивно росте, тож потребує більше вуглеводів, аніж у перші місяці життя. А власне хліб є незамінним джерелом вуглеводів і вітамінів.
Дитині у віці сім-вісім місяців варто давати не більше 3 грамів хліба на день, поступово збільшуючи цю кількість до 15 грамів, що становить третину скибочки. Краще починати з білого хліба, бо він легше засвоюється дитячим організмом, а з тим, що з висівками, житнім краще зачекати, аж поки дитині не виповниться три роки (завдяки високому вмісту олігосахаридів і клейковини ці види хліба можуть призвести до розладу травлення).
Прісне печиво, сухарики, бублики краще вводити у раціон, коли дитина матиме півтора року. На полуденок цілком вистачить 50-60 грамів цих виробів. Проте різних добавок – насіння, горіхів – варто уникати.
Кількість хлібобулочних виробів і пшеничного хліба в раціоні малюка у віці один – три роки має становити 60 – 80 грамів на день. Якщо білий хліб добре засвоюється організмом дитини, то до трьох років можна ввести у раціон житній (15 – 20 грамів на день). Дитина у віці три – шість років уже може з’їдати 100 – 120 грамів пшеничного хліба, житнього – 50 грамів.