Чому дитина часто просить хліба?

“Моєму синочкові нещодавно виповнився рочок. Намагаюся годувати його овочевими стравами, готую різні супи, рагу. Але він чомусь найчастіше тягнеться до окрайця хліба. Скажіть, будь ласка, чому дитина часто просить хліба і скільки його можна давати в різному віці?” Іванка Бабій, м. Львів

Леся Довбняк, педіатр:
–Хвилюватися не варто. Таке буває переважно з хлопчиками – вони дуже люблять хліб і хлібобулочні вироби, сухарики, бублики. Ваша дитина зараз інтенсивно росте, тож потребує більше вуглеводів, аніж у перші місяці життя. А власне хліб  є незамінним джерелом вуглеводів і вітамінів. 
Дитині у віці сім-вісім місяців варто давати не більше 3 грамів хліба на день, поступово збільшуючи цю кількість до 15 грамів, що становить третину скибочки. Краще починати з білого хліба, бо він легше засвоюється дитячим організмом, а з тим, що з висівками, житнім краще зачекати, аж поки дитині не виповниться три роки (завдяки високому вмісту олігосахаридів і клейковини ці види хліба можуть призвести до розладу травлення).
Прісне печиво, сухарики, бублики краще вводити у раціон, коли дитина матиме півтора року. На полуденок цілком вистачить 50-60 грамів цих виробів. Проте різних добавок – насіння, горіхів – варто уникати. 
Кількість хлібобулочних виробів і пшеничного хліба в раціоні малюка у віці  один – три роки має становити  60 – 80 грамів на день. Якщо білий хліб добре засвоюється організмом дитини, то до трьох років можна ввести у раціон житній (15 – 20 грамів на день). Дитина у віці  три – шість років уже може з’їдати 100 – 120 грамів пшеничного хліба, житнього – 50 грамів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7962 / 1.53MB / SQL:{query_count}