Серозний менінгіт: як не інфікуватися

У львів’ян, особливо в дітей, почали частіше діагностувати цю небезпечну недугу

Восени жителі Львова стали частіше хворіти на серозний менінгіт. Спостерігається суттєве підвищення рівня захворюваності, інформує Лабораторний центр Держсанепідслужби України. За 9 місяців зареєстровано 56 випадків, 54% з яких становлять діти до 17 років (за аналогічний торішній період зареєстровано всього 16 випадків!). У вересні цього року таких випадків зафіксували 18, з них 67% становлять діти до 17 років!
Санітарні лікарі нагадують, що ентеровірусні інфекції спричиняє велика група вірусів (понад 100 типів). Віруси ці стійкі до дезінфікувальних засобів, добре переносять перепади кислотності сере­довища, однак чутливі до дії розчину йоду, високих температур (при 45оС гинуть через 45-60 секунд), кип’ятіння, ультрафіолетового опромінювання і висушування.
Серозний менінгіт – одна з частих і важких форм ентеровірусної інфекції. Джерелом є хворі та вірусоносії. Механізм передачі – фекально-оральний та повітряно-крапельний.
Хворіють переважно діти у віці від трьох до десяти років. Інкубаційний період триває від одного до 35 днів, у середньому – до  тижня. Захворювання характеризуються різноманітними проявами клінічних форм: серозний менінгіт, енцефаліти, діарея, екзантема, герпетична ангіна, гостре респіраторне захворювання, кон’юнктивіт, міозит, гострий гепатит. Крім того, ентеровіруси можуть уражати різні ділянки серця, у хлопчиків можливий запальний процес у яєчках із розвитком орхіту, дуже рідко – ураження нирок, підшлункової залози та легенів.

Джерела зараження:

– недоброякісна питна вода;
– забруднені харчові продукти;
– спілкування із хворим та вірусоносієм;
– купання у водоймах зі стоячою чи забрудненою водою (в літній та осінній періоди).

Як убезпечитися:

– під час відпочинку на природі використовувати тільки бутильовану воду;
– піддавати термічній обробці харчові продукти;
– споживати ретельно вимиті фрукти та овочі;
– додержувати правил особистої гігієни.
Але пам’ятайте, що точний діагноз може поставити тільки лікар! Не займайтеся самолікуванням – це може нашкодити!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8416 / 1.53MB / SQL:{query_count}