Чи можна плавати тим, що мають сколіоз?

“У мого сина-школяра – сколіоз, тобто викривлення хребта. Знайома порадила записати його на плавання. Скажіть, будь ласка, чи можна плавати в басейні тим, що мають сколіоз, чи безпечно це?” Тетяна Пилипів, м. Львів

Іван Керницький, інструктор з плавання:
– Плавання є ефективною профілактикою захворювань опорно-рухового апарату, хребта. Під час плавання задіюються майже всі групи м’язів, чого важко досягти під час звичайних занять у спортзалі чи під час бігу. Навантаження на м’язи дуже інтенсивне, але безпечне: у воді неможливі удари чи різкі рухи. 
Щодо хребта, то плавання сприяє розслабленню дрібних м’язів, розташованих уздовж нього, що разом зі зменшенням маси тіла перешкоджає виникненню остеохондрозу. Саме тому дорослим і дітям, які мають проблеми з хребтом, лікарі найчастіше радять плавати. Можете не хвилюватися! Просто скажіть інструкторові басейну, що у вашого сина сколіоз. 
Тим, що мають викривлення хребта, як правило, рекомендують брас на грудях, який максимально витягує хребет. 
При сколіозі першого ступеня ефективними є такі способи плавання: брас на грудях з подовженою паузою ковзання; кроль на грудях; плавання тільки з роботою рук або ніг вищевказаними способами; поєднання двох стилів (руки – брасом, ноги – кролем або ж руки – батерфляєм упівгребка без виносу рук з води, ноги – брасом). 
При сколіозі другого і третього ступенів плавання в позі корекції після освоєння техніки брас на грудях повинно становити до 50 відсотків часу заняття. В такий спосіб знімається навантаження з увігнутої сторони дуги хребта. 
При сколіозі четвертого ступеня знадобиться індивідуальний підхід до хворого.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8433 / 1.53MB / SQL:{query_count}