Чай каркаде: чим корисний, кому можна пити, а кому ні?

“Намагаючись провадити здоровий спосіб життя, обмежую споживання кави і чаю. Але з настанням холодів віддаю перевагу чаю каркаде. Проте чула, що часто пити його не можна. Скажіть, будь ласка, чим корисний цей напій, кому його можна вживати, а кому він протипоказаний?” Христина Роздільська, м. Львів

Оксана Скиталінська, дієтолог:
– Цілющих напоїв є багато. Але чи часто ми їх вживаємо? Вода, чай, кава, значно рідше – чай із ромашки, липи, м’яти… Дехто п’є свіжі соки, хоча корисно їсти фрукти та овочі. А ось чай каркаде дарма ігноруємо! Бо це суміш особливо цінних фітохімічних речовин: антоціанів (назва походить від сполучення двох грецьких слів: anthos (квітка) та kyanos (синій)). Антоціани потрапляють до товстого кишківника, тобто оздоровлюють його. А ще в квітках суданської троянди (друга назва каркаде) багато інших корисних речовин – кверцетину, вітамінів С і РР, органічних кислот.
Склянка чаю з пелюсток суданської троянди має протизапальний, жовчогінний і противиразковий ефекти. Особливо корисний цей напій для судин: від великих до найменших – капілярів, оскільки сприяє ущільненню стінок, тобто запобігає набряки, зменшує втому, набрякання ніг і є чудовою профілактикою варикозу. Чай каркаде корисний для покращення зору, не дає судинам проступати під шкірою, добре чистить нирки і сечовий міхур, омолоджує шкіру (протидіє руйнуванню білка колагену ферментами, які утворюються при запальних процесах та при надмірному перебуванні на сонці). Крім того, це сильний антиоксидантний коктейль, що гальмує старіння організму, захищає клітини від злоякісних перетворень, покращує засвоєння м’яса та риби (органічні кислоти сприяють процесу травлення і протидіють процесам гниття та бродіння).
Протипоказання такі, як при вживанні кислих напоїв, ягід та фруктів. Адже велика кількість органічних кислот може загострити запальні захворювання органів травлення. Всім іншим раджу пити його щодня по  склянці (а ще краще – по дві).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7774 / 1.53MB / SQL:{query_count}