Шоколад: з якого віку можна давати дітям і скільки?

“Моєму синочкові ще немає двох років, тож намагаюся нечасто пригощати його шоколадом. Нещодавно у нього був день народження, гості принесли багато цукерок, шоколадок. І дитина, скориставшись тим, що я поралася на кухні, досхочу наїлася солодощів… Потім виникли проб­леми – біль у животі, висип. Скажіть, будь ласка, з якого віку і скільки шоколаду можна давати дитині на день?” Оксана Микитюк, м. Львів

Леся Довбняк, педіатр:
– Солодощі – це передовсім вуглеводи, тобто найважливіше джерело енергії. Діти багато рухаються, і витрати енергії в них більші, ніж у нас, дорослих, тому солодощі їм потрібні. До речі, вони включені Інститутом харчування у повсякденний дитячий раціон! Щоправда, норми, рекомендовані медиками, значно відрізняються від тієї кількості ласощів, яку діти з’їдають. 
Для повноцінного розвитку дитини необхідні 30-40 грамів на день солодких вуглеводів (дві-три шоколадні цукерки). Для дорослих з нормальною вагою ця норма трошки більша: приблизно 50 грамів на день. На цукор не повинно припадати більш ніж 10 відсотків усіх калорій, що надійшли в організм за день. Час до часу, в якийсь день, цю норму можна подвоїти, проте наступного дня варто відмовитися від солодкого. 
Дитині від року до трьох на день можна з’їдати не більше 40 грамів цукру. Проте не раджу давати їй шоколад, оскільки ще не зміцнів шлунково-кишковий тракт, внаслідок чого може з’явитися алергія. 
Дитині від трьох років можна давати молочний і білий шоколад, якщо немає алергії, але в жодному разі не чорний!
Дитині у віці п’ять-шість років вже можна давати чорний шоколад.
Споживання солодощів бажано розподілити протягом дня так: 
* сніданок – без ласощів (вистачить солодкого чаю або какао); 
* після обіду – десерт (але не конче); 
* на полуденок – шматочок шоколаду; 
* після вечері – знову ніяких ласощів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7983 / 1.53MB / SQL:{query_count}