Професійна гігієна ротової порожнини: що це і як часто треба робити?

“Останнім часом сильно кровоточать і болять ясна, відчуваю неприємний запах з рота. Спеціальні зубні пасти не допомагають. Дружина радить зробити професійну гігієну ротової порожнини. Скажіть, будь ласка, що це за стоматологічна процедура і як часто її можна робити?” Олег Курпіль, м. Кам’янка-Бузька

Уляна Кушпіт, стоматолог:
– Професійна гігієна ротової порожнини – найважливіший та невід’ємний етап стоматологічних лікувальних заходів. Вона полягає у видаленні м’якого зубного нальоту та зубного каменю. Виконує цю процедуру стоматолог або гігієніст у спеціалізованому стоматологічному кабінеті. Існують два методи усунення зубного нальоту: механічний (або ручний) і за допомоги ультразвуку. Після цього зуби полірують спеціальними пастами. 
Незадовільна індивідуальна гігієна ротової порожнини призводить до утворення зубної бляшки, на поверхні якої формується і накопичується м’який зубний наліт, що поступово поширюється на поверхні зубів. Першими ознаками зубного каменю є кровоточивість ясен і неприємний запах з рота.
Поступова мінералізація зубного нальоту, його перетворення на твердий зубний камінь відбувається під впливом мікрофлори порожнини рота. До надмірного утворення зубного нальоту і зубного каменю призводять захворювання шлунково-кишкового тракту і  дієти, що порушують обмін речовин. Є два види зубного каменю: над’ясенний та під’ясенний. Над’ясенний утворюється на поверхні зуба і виглядає як жовтувата або біла маса, що має тверду консистенцію. Його легше помітити і вчасно видалити. Під’ясенний росте всередину – до кореня зуба і руйнує його опорно-утримуючі зв’язки в щелепній кістці, внаслідок чого може утворитися кісткова кишеня, яка спричиняє серйозне захворювання пародонту, гінгівіт (запалення ясен), який поступово переходить у пародонтит. Зовсім здорові зуби починають розхитуватися і випадати. 
Щоби запобігти утворення зубного каменю, треба чистити зуби двічі на день і раціонально харчуватися. Професійне чищення зубів раджу робити два рази на рік!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7577 / 1.54MB / SQL:{query_count}