На лінощі програмує… мозок

Людина еволюційно запрограмована на лінь, а нервова система майже весь час виробляє “оптимізацію” витрат енергії

Фітнес є неефективним для нашого організму, тому що людський мозок, сама анатомія людини налаштовані на енергоефективну повільну ходу, йдеться в журналі CurrentBiology. 
Аби провести відповідні дослідження, вчені набрали групу добровольців, на яких надягли спеціальні екзоскелети, після чого пропонували їм пройтися біговою доріжкою. Ці “костюми” заважали людям рухатися звично і змушували їх обирати незвичну манеру ходи, що мало розкрити причини набуття людиною еволюційної вправності прямоходіння.
“Це відкриття цілком логічне в контексті того, що ми хочемо робити все, витрачаючи мінімальну кількість зусиль, наприклад, завжди йдемо до мети найкоротшим шляхом, сидимо замість того, аби стояти. Ми знайшли фізіологічне підґрунтя типових людських лінощів, показавши, що навіть при виконанні такої неусвідомленої дії, як ходьба, наша нервова система контролює витрату енергії і постійно оптимізує манеру руху для зниження енергоспоживання”, – заявив Макс Донелан з Ванкуверського університету Саймона Фрейзера.
У результаті експерименту виявилося, що людський мозок безперервно аналізує те, як рухаються ноги і руки, і поступово змінює частоту кроків, ступінь розмаху ніг і рук під час кожного кроку для мінімізації витрат енергії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8574 / 1.52MB / SQL:{query_count}