Чоловіки, не легковажте здоров’я!

На Львівщині триває акція з профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків

До 28 вересня чоловіки можуть безкоштовно перевірити стан свого здоров’я, повідомляє департамент охорони здоров’я ЛОДА. Акцію проводять в усіх районах та містах області, а також у окремих лікувальних установах обласного підпорядкування. У результаті проведених обстежень виявили 117 хворих на рак простати (0,61% від усієї кількості обстежених), найбільше хворих у Львові. На рак яєчок обстежили 1971 чоловіка, з них – 17 хворих.
Метою таких заходів є загострення уваги щодо захворювання на рак простати, підвищення поінформованості населення та пошук шляхів вирішення цієї проблеми, що вкрай актуальна як для України загалом, так і для Львівщини зокрема. З метою виявлення патології простати одночасно діагностують багато інших прихованих супутніх захворювань, що також має велике значення для здоров’я пацієнтів.
Більш ніж половина випадків захворювання в Україні реєструють на пізніх стадіях хвороби. Однією з причин є необізнаність населення та ігнорування чоловіками похилого віку розладів сечовипускання. Ще одним важливим чинником ризику розвитку раку простати є спадковість. Приблизно 9% цього захворювання обумовлене генетичними причинами та неправильними звичками в харчуванні.
Лише раннє виявлення новоутвору простати дає можливість проведення радикального лікування (хірургічного або променевого), що вселяє надію на повне одужання пацієнтів, наголосив Андрій Боржієвський, головний уролог департаменту охорони здоров’я ЛОДА.
Зі слів Юрія Дійчука, завідувача відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, проведення радикального лікування в нашій країні можливе тільки в 13-14 % випадків, тоді як у Європі цей показник становить 40-50%.
Аналіз на визначення ПСА (простатичного специфічного антигена) можна пройти у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (на першому поверсі в кабінеті уролога). Кров здавати тільки натще. Упродовж трьох днів перед здачею аналізу утримуватись від статевих стосунків. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8865 / 1.53MB / SQL:{query_count}