Це не грип!

Хворі скаржаться на високу температуру, нежить, кашель, але звичні ліки їм не допомагають. А що каже на це епідеміолог?

фото: vitalitynutrition.com
Після нетривалого похолодання на початку вересня українці почали часто хворіти. Вірус, який спричиняє нежить, кашель та високу температуру, зі слів недужих, не піддається лікуванню звичними медпрепаратами. Але, як розповіла “Пошті” головний епідеміолог Львівщини Наталія Іванченко-Тімко, важких випадків гострого перебігу захворювання у інфекційній лікарні не зареєстровано!
У епідемічному сезоні 2015/2016 років консультаційна нарада ВООЗ рекомендує для Північної півкулі використовувати вакцини проти штамів вірусів грипу, що, ймовірно, циркулюватимуть на території України: вже відомий нам вірус подібний A(H1N1) Каліфорнія та два нові – вірус подібний A(H3N2) Швейцарія та вірус подібний В Phuket. 
Проте говорити, що наприкінці вересня – на початку жовтня буде епідемія, ще зарано. Нездужання пов’язане радше з різким перепадом температури та неготовністю до цього українців після спекотного літа. 
“Станом на нині рефе­рент-лабораторія не виявила ще названих вірусів в організмі тих, що занедужали на Львівщині. Це сезонні респіраторні захворювання, такі як аденовірусні, ротавірусні та ентеровірусні інфекції”, – каже Наталія Іванченко-Тімко  і запевняє, що в нашому регіоні епідемії розпочинаються, коли температура повітря різко опускається нижче нуля, снігові опади, потім відлига… А таке відбувається не раніше грудня-січня.
Нездужання пов’язане радше з різким перепадом температури та неготовністю до цього українців після спекотного літа
Фахівець радить при перших ознаках нездужання (зокрема наявності підвищеної температури) не ходити на роботу, не пускати дітей до школи і обов’язково звертатися по медичну допомогу: “Уникнення епідемії грипу і запобігання збільшення випадків захворювань залежить від сумління людей, виконання ними загальних правил, щоб не поширювати інфекції. Обов’язково потрібно звернутися до лікаря: по-перше, щоб були реальні цифри недужих, по-друге, щоби їм вчасно подали адекватну медичну допомогу”. 
Аби вберегтися від нових та сезонних штамів грипу, якого ще, на щастя, у нас немає, необхідно додержувати принаймні чотирьох порад: 
– правильно харчуватися (додати до раціону продукти, багаті на вітаміни); 
– займатися спортом; 
– намагатися уникати стресових ситуацій; 
– дотримуватися правил особистої гігієни.
“Вакцини для профілактики перелічених штамів грипу на Львівщині ще немає, але найближчим часом вона надійде”, – веде далі епідеміолог.

Вірус грипу особливо небезпечний для людей з хронічними недугами, особливо серцево-судинної та дихальної систем, а також для хворих на діабет. До групи ризику входять і ті, що контактують з великою кількістю людей.
Медики закликають не зловживати антибіотиками, адже вони не лікують грип, а призначаються лікарем для усунення небезпечних наслідків цієї хвороби. А невиправдане заживання антибіотиків може спричинити алергічні реакції та дисбактеріоз.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8897 / 1.55MB / SQL:{query_count}