Як уникнути загострення гастриту восени?

“Щороку в цей час у мене виникає загострення гастриту. Не можу майже нічого їсти, турбує тягучий біль, важкість у шлунку. Скажіть, будь ласка, як уникнути загострення цієї хвороби восени?” Оксана Гудзінська, м. Львів

Ольга Бідюк, гастроентеролог:
– Справді, на початку осені в багатьох людей відбувається загострення гастриту і виразкової хвороби шлунка. Звісно, найкраще одразу ж звернутися до лікаря, який допоможе позбутися загострення, за потреби призначить ліки. 
Однією з причин виразкової хвороби шлунка є неправильне харчування. Тому важлива складова лікування – особливий раціон, який складається з легкої їжі, що не подразнює слизову оболонку цього органа. Всі страви перед споживанням повинні бути теплими (36 – 40 градусів) та подрібненими. Їсти варто 5-6 разів на день, а рідини випивати до півтора літра. Раджу перейти на дієту: їсти часто, але маленькими порціями. Обмежте споживання певних продуктів: дріжджового тіста, копченостей, смажених, гострих і жирних страв. Запивайте їжу не чаєм, а негазованою мінеральною водою або відваром шипшини. Частіше купуйте кисломолочні продукти, відмовтеся від кави, замініть чорний чай на зелений або на вітамінні напої з ягід, приміром, смородини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8166 / 1.53MB / SQL:{query_count}