Що краще використовувати при попрілостях у немовлят – крем чи присипку?

“У мого малюка дуже чутлива шкіра, часто виникають попрілості. Завжди використовувала дитячу присипку. А нещодавно прочитала, що присипка містить тальк, який забиває пори і не дає шкірі дихати. Порадьте, будь ласка, що краще використовувати при попрілостях у немовлят – присипку чи все ж таки мазь?” Уляна Коропець, м. Львів

Леся Довбняк, педіатр:
– Більшість присипок, які є зараз на ринку, це чистий мінеральний тальк. Він має адсорбуючі й протизапальні властивості. Тальк може нашкодити здоров’ю, але для цього треба вдихати його регулярно кілька років. Є присипки, що володіють протизапальними й ранозагоювальними властивостями (містять цинк, ромашку, інші трави). Деякі мами віддають перевагу дитячим кремам через те, що вони мають додаткові зволожувальні властивості. 
Питання, як уникнути попрілостей у новонароджених, не виникатиме, якщо дотримуватися гігієни: частіше змінювати підгузки (в одному підгузку дитина може перебувати не більш ніж три години), частіше купати у воді з додаванням відварів трав. Після того, як помиєте малюка, дайте можливість його шкірі подихати – залиште на десять-п’ятнадцять хвилин голеньким. 
Якщо на сідниці, згинах ручок і ніжок, під пахвами попрілості другого ступеня (появилися великі червоні плями, дрібні бульбашки), виділяється прозора рідина, використовуйте спеціальні розчини, що містять окис цинку і гліцерин. Їх готують у рецептурних відділах аптек. Вони краще підсушують шкіру. При купанні додавайте до води слабкий розчин марганцівки. Варто перейти на підгузки іншого виробника, оскільки вони також можуть спричиняти в дитини алергію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7978 / 1.53MB / SQL:{query_count}