Що таке оперізувальний лишай і чим він небезпечний?

“Кілька років тому в мене був оперізувальний лишай на грудях, лікувала його як звичайний герпес. Зараз на тому місці часто відчуваю біль. Скажіть, будь ласка, чим небезпечне це захворювання?” Тамара Онишко, м. Львів

Тетяна Жируха, дерматовенеролог: 
– Оперізувальний лишай, або герпес – це інфекція рецидивного типу, спричинена вірусом вітряної віспи. Простіше кажучи, запалення нерва.  Найчастіше може виникати при різкому переохолодженні, зміні клімату, ослабленому імунітеті, через перетяг. 
Місцями ураження, як правило, є міжреберні проміжки, але може бути запалення будь-якого нерва: трійчастого – на обличчі, променевого – вздовж руки та інших. Уздовж нерва з’являється висип, як при звичайному (лабіальному) герпесі. В перші дні його може й не бути, але відчувається біль, що може імітувати серцевий, печінковий чи інших органів, який триває тиждень. А потім за кілька днів з’являється висип. Із цими симптомами треба обов’язково звернутися до лікаря!
Лікують оперізувальний лишай як невралгію. Є група противірусних препаратів: внутрішньо – пігулки, зовнішньо – група ацикловірів, вальтровірів, валацикловірів. Тривалість перебігу індивідуальна.  В дітей – до тижня часу. Що старша людина, то важче її організм бореться з цим вірусом, особливо після 50 років. Для людей похилого віку він небезпечний постгерпетичними невралгіями. Висипу в них може й не бути, але при зміні погоди, атмосферного тиску, різких рухах може боліти у тому місці, де був оперізувальний лишай. Важкий перебіг захворювання спостерігається й при ВІЛ-статусі. За кордоном під час лікування оперізувального лишаю обов’язково беруть аналіз на наявність СНІДу і перевіряють пацієнта на онкозахворювання. Бо якщо часто з’являється оперізувальний лишай в одному місці, то він є передвісником онкології того органу, який найближче. Для людей похилого віку він небезпечний тим, що при ураженні зорового нерва може виникнути сліпота, а слухового – глухота, але це дуже рідкісні випадки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8437 / 1.54MB / SQL:{query_count}