До яких ускладнень може призвести нелікований карієс?

“Нині послуги стоматологів дуже дорогі, а в мого трирічного сина – карієс. Бабуся каже, що молочні зуби можна не лікувати, бо вони все одно випадуть… Скажіть, будь ласка, до чого призводить нелікований карієс?” Анастасія Беркевич, м. Львів

Уляна Кушпіт, стоматолог:
– Карієс – це інфекційне захворювання, яке супроводжується розм’якшенням тканин зуба з подальшим утворенням порожнини. Починає виникати одразу ж після прорізування зубів на будь-якій поверхні зуба. Людина розпізнає його як чорну цятку на зубі. Нелікований карієс призводить до дефекту коронок зубів та підвищеної їх чутливості. 
Якщо не лікувати молочні зуби, наслідком буде ураження пульпи (судинно-нервового пучка зуба) – пульпіт, а несвоєчасне лікування пульпіту призводить до періодонтиту. Молочні зуби мають короткі корені та широкі канали, під якими є зачатки постійних зубів, тому запальний процес молочних зубів (періодонтит) негативно впливає на розвиток зачатків постійних зубів, а в подальшому може виникнути порушення їх прорізування. 
У дорослих цей процес закінчується утворенням гранульоми, яка на рентген-обстеженні позначається потемнінням на кінці кореня. Кожен зуб потрібно сприймати як окремий орган і боротися за нього! Гранульому варто спершу лікувати, а не видаляти одразу зуб.
Чистити зуби треба двічі на день впродовж двох хвилин, після їди ополіскувати рот чистою водою. Ополіскувачі не раджу використовувати часто, оскільки вони містять речовини (зокрема хлоргексидин), які  призводять до порушення мікробного балансу ротової порожнини, каріозного процесу та запальних процесів ясен і язика. 
Профілактичний огляд рекомендовано проводити раз на півроку, дітям частіше – кожні три місяці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7732 / 1.53MB / SQL:{query_count}