Ранки, прищі та подряпини на обличчі: чим дезінфікувати?

“Нещодавно вирішила уперше скупати свою кицьку, але вона почала сильно пручатися і подряпала мені обличчя. Аби не було зараження, змастила подряпини розчином спирту. Пекло скажено… Скажіть, будь ласка, чим ще можна дезінфікувати ранки, прищі та подряпини на обличчі?” Вікторія Березюк, м. Рава-Руська

Галина Переймибіда, дерматовенеролог, косметолог:
–  Якщо є порізи, не використовуйте спиртові засоби: як чистий спирт, так і антисептики, що містять його. В жодному разі не можна дезінфікувати подряпини парфумами чи одеколоном, оскільки до них входять ефірні олії і хімічні речовини, які можуть спричинити алергію. Придбайте в аптеці спеціальні засоби (дезінфектори) на водній основі.
Йод також антисептик, але ним не можна зловживати, щоб не утворилися опіки. Він підходить лише для первинної обробки, аби локально підсушити ранку, а не для постійного використання. Краще узяти йоддицерин,  до складу якого входить гліцерин, що пом’якшує дію йоду. З тимчасових дезінфекторів можна застосовувати фукорцин і зеленку, але також лише для первинної обробки. 
Якщо є післяінфекційні прищі (наприклад після вітрянки), то засоби обробки повинен порадити лікар. 
Не варто вважати, що бовтанку – рецептурний препарат, який вам колись прописали від прищів певного походження, можна застосовувати при будь-яких висипах. Це не універсальний засіб, бо його готує провізор із різних складників, які обирає лікар у конкретному випадку. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7954 / 1.53MB / SQL:{query_count}