Чому відчувається хрускіт у шийних хребцях при повороті або нахилі голови?

“Віднедавна стала помічати, що коли різко повертаю або нахиляю голову, відчувається хрускіт. Не розумію чому. Ніби проваджу доволі активний спосіб життя, не маю сидячої роботи… Скажіть, будь ласка, чому відчувається хрускіт у шийних хребцях при повороті або нахилі голови?” Тетяна Соловійчук, м. Львів

Антоніна Чучман, невролог:
– Здебільшого причиною хрускоту є остеохондроз шийного відділу хребта. Крім того, він може виникати при різних порушеннях постави (лордоз, сколіоз, кіфоз). Нестабільність шийного відділу хребта свідчить про підвивих дрібних суглобів (проявляється тупим болем у шиї, хрускотом і постійним дискомфортом навіть у стані спокою). 
Хрускіт у шиї при русі не є тривожним симптомом, якщо виникає періодично і не супроводжується болем! А ось постійний хрускіт у шиї – ознака серйозних дисфункцій. Якщо хрящова тканина здорова, суглоби рухаються плавно, беззвучно. Патологічно змінений хрящ перешкоджає належному ковзанню суглоба. Поступово хрящова тканина стирається, з’являється хрускіт і “клацання” в суглобах при русі. Не варто ігнорувати ці симптоми! Це може бути не звичайний, а ускладнений остеохондроз, який потребує серйознішого лікування. 
Фізичні вправи протипоказані, якщо рухи викликають біль у шиї! Без консультації лікаря тут не обійтися.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4173 / 1.53MB / SQL:{query_count}