Кому можна робити інгаляції, а кому вони протипоказані?

“Кілька днів тому сильно застудилася, випивши холодної мінералки. Кашель уже просто дістав! Сиропи чомусь не дуже допомагають, тож вирішила зробити інгаляцію. Проте чула, що ця процедура підходить не всім. Скажіть, будь ласка, кому можна робити інгаляції, а кому вони протипоказані?” Оксана Гілецька, м. Львів

Ольга Кулик, сімейний лікар:
–  Найперше треба сказати, що інгаляції бувають двох видів – традиційні парові (вдихання пари з відвару трав, овочів або ж аромаолій) і апаратні (їх роблять за допомоги спеціального пристрою – небулайзера).
У застосуванні інгаляцій справді існують протипоказання. Їх не можна робити при: 
* підвищеній температурі тіла; 
* якщо є схильність до носових кровотеч; 
* при серцевій недостатності; 
* при гострих захворюваннях легенів і серця. 
Вагітним можна робити тільки парові інгаляції! Але варто уважно стежити за своїм станом: якщо паморочиться в голові, виникає слабкість, краще обійтися без них. 
При бронхіті вдихання пари з вареної картоплі не допоможе, але швидко полегшить стан при трахеїті й ларингіті. Дуже помічними є інгаляції з мінеральною водою, щоправда, їх роблять у тільки в стаціонарі. Проте найефективніші інгаляції апаратні, бо допомагають лікувати навіть пневмонію. 
Раджу бути дуже обережними з паровими інгаляціями – від них дуже часто бувають опіки шкіри обличчя.
І ще: перед тим як робити апаратну інгаляцію, переконайтеся, що у вас немає алергії на ті чи ті речовини, що входять до складу препарату для інгаляції. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8238 / 1.53MB / SQL:{query_count}