Убезпечмося від інфаркту та інсульту!

У Львові можна безкоштовно виміряти артеріальний тиск

фото: vetinpharm.com
Понад 1,5 мільярда людей у всьому світі потерпають від артеріальної гіпертензії, а в Україні – кожна третя доросла людина. 
За статистикою, лише у Львові підвищений тиск мають 169 тисяч 486 осіб (майже 30%), але насправді їх набагато більше. Гіпертонічну хворобу тепер діагностують навіть у 18-річних. Основну питому вагу серед осіб з уперше виявленою артеріальною гіпертензією становлять особи працездатного віку. 
Враховуючи актуальність проблеми, починаючи з цього тижня і до 22 травня у Львові вже дев’ятий рік поспіль проходять Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії.
Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба і головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я з кардіології Валентини Коваль, саме завдяки традиційним превентивним акціям з раннього виявлення артеріальної гіпертензії та підвищенню санітарної культури населення у нашому місті спостерігається позитивна тенденція до зменшення захворюваності на інфаркт, інсульт та смертності від цих недуг.

Оптимальним вважається тиск 120/80 мм ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий за 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня.
“Якщо ще в 2009 році на інфаркт міокарда хворіло 959 осіб, то у 2014-ому цей показник знизився до 748 осіб. Водночас випадків інсульту Львові досить багато: 848 осіб проти 815 відповідно”, – зазначив Володимир Зуб.
Під час акції кожен громадянин має змогу виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, де влаштовані пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які розташовані в найбільш людних місцях міста: пл. Ринок, просп. Шевченка, просп. Свободи, вул. Широка, просп. Чорновола, просп. Червоної Калини. В акції беруть участь волонтери (для вимірювання артеріального тиску в наметах) – студенти Львівського медичного коледжу ім. А. Кру­пинського. 
Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримають консультації фахівців, їм призначать необхідні додаткові обстеження, дадуть освітні матеріали щодо артеріальної гіпертензії (пам’ятки, щоденники контролю артеріального тиску тощо).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8433 / 1.54MB / SQL:{query_count}