Чи буває алергія на холод?

“Зауважила, що після тривалого перебування надворі, особливо коли холодно, вітряно і сипле мокрим снігом, шкіра обличчя червоніє, вкривається плямами, інколи з’являються набряки і свербіж. Скажіть, будь ласка, чи буває алергія на холод та як із нею боротися?”

Мар’яна Рубай, м. Львів


Наталія Деньчук, лікар-дерматолог медичного центру “Оксфорд Медікал”:
– Так, алергія на холод справді буває. Потерпають від неї досить багато людей, найчастіше жінки. Але не всі медики визнають поняття “холодова алергія”, бо як такого алергену немає, є тільки фізичний чинник – холод, що провокує хворобливу реакцію організму. 
Тому такий стан часто називають псевдоалергією. А проте з проблемою цією варто боротися, бо за відсутності лікування така алергія може проявлятися щораз частіше.
Як правило, алергія на холод пов’язана з порушенням теплообміну між тілом та зовнішнім середовищем. Холод може стати причиною тахікардії, гіпертонії і проблем з кровотоком. Тому перевіртеся на наявність захворювань, які можуть спричиняти алергію на холод. Для цього зверніться до лікаря і здайте відповідні аналізи. 
Якщо ви здорові, частіше робіть загартовувальні процедури, займайтеся фізичними вправами, заживайте вітаміни А, С, Е, РР, які покращують кровотік, споживайте теплу їжу, насичену жирними кислотами. 
Повернути шкірі колишню красу та вилікувати алергію Вам допоможуть лікарі відділення дерматології медичного центру “Оксфорд Медікал”! Запис та інформація за телефонами: (032) 245 00 00; 050 245 00 00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7893 / 1.53MB / SQL:{query_count}