Як часто вагітним можна робити ультразвукове дослідження?

“Зараз я на шостому місяці вагітності. Ультразвукове дослідження за скеруванням гінеколога мені вже робили тричі, останній раз – два тижні тому. І ось після чергового візиту до лікаря мене знову скеровують на УЗД, хоча жодних відхилень у плода немає. Скажіть, будь ласка, як часто вагітним можна робити таку діагностику?”

Уляна Куліш, м. Городок


Христина Вержиковська, акушер-гінеколог:
– За всю вагітність, якщо немає ніяких відхилень і загроз для плода, жінка повинна пройти як мінімум три ультразвукові дослідження: на 10-12 тижні, на 18-22-ому і на  32-36-ому. Якщо ж у гінеколога є зауваження чи перестороги, тоді їх кількість може бути більшою. 
Річ у тім, що саме в ці терміни ультразвукове дослідження дає максимально повну й достовірну інформацію про перебіг вагітності, візуалізує розвиток плода, виявляє відхилення, визначає стать майбутньої дитини тощо. 
Наприклад, під час першого УЗД лікарі виключають ризик розвитку позаматкової вагітності, визначають кількість ембріонів, оцінюють, як б’ється крихітне серце, як рухається дитина, виявляють ймовірність важких вад розвитку плода. Під час другого дивляться, як розвиваються органи дитини і чи відповідає цей розвиток нормам. Під час третього виявляють вроджені вади розвитку, які не проявилися раніше, оцінюють загальний стан плода і ступінь зрілості його органів.
Кваліфіковані гінекологи клініки “Оксфорд Медікал” пропонують цілий комплекс послуг ведення вагітності! Запис та інформація за телефонами: (032) 245 00 00; 050 245 00 00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8283 / 1.53MB / SQL:{query_count}