У яких овочах і фруктах є вітаміни, корисні для очей?

“Моїй доньці вісім років, у неї прогресуюча короткозорість. Лікарі часто виписують їй штучні вітаміни. Але зараз літо, на ринку багато свіжих плодів. Скажіть, будь ласка, у яких овочах і фруктах містяться вітаміни, корисні для очей?”

Ганна Безпалько, м. Жидачів


Всеволод Радомський, офтальмолог вищої категорії:
– Штучні вітаміни для дітей ми призначаємо взимку і ранньою весною, коли їх бракує в продуктах. Зараз не варто приймати аптечні препарати, оскільки маємо багато корисних сезонних ягід, овочів та фруктів. Для забезпечення нормальної роботи сітківки очей необхідний вітамін А, який міститься в чорницях, більшості овочів та фруктів помаранчевого кольору. 
Рибофлавін (вітамін групи В) дуже корисний для хворих з дистрофією рогівки. Він присутній у яйцях, печінці, пивних дріжджах, кисломолочних продуктах, овочах. Стан очних судин покращує вітамін С. Його природними джерелами є цитрусові, смородина і квашена капуста. 
Вітамін Е, як антиоксидант, перешкоджає ранньому старінню, допомагає виводити токсини і шлаки, унеможливлює негативні зміни в сітківці та рогівці очей. Найбільше його в пророщених злаках. 
Дуже корисним для очей є і лютеїн – жовтий пігмент, що належить до групи кисневмісних каротиноїдів. Вітаміни з додаванням лютеїну помічні при появі вікової дистрофії сітківки, глаукомі, короткозорості, погіршенні нічного зору. Основними природними джерелами лютеїну є цитрусові, персики, хурма, гарбузи, яйця, бобові та селера.
Окрім вітамінів, нашим очам необхідні мінерали. Кальцій не дає деформуватися сполучним тканинам. А тим, що мають катаракту, необхідний цинк, який міститься в субпродуктах (печінці, язику), а також козячому молоці.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8789 / 1.53MB / SQL:{query_count}