А чому немовлята без щеплень?

Через паперову бюрократію лише на Львівщині більше семи тисяч малюків залишилися без вакцини БЦЖ

Протитуберкульозна вакцина, яку немовлята повинні отримувати в перші дні життя, нині недоступна. Хоча у медичних закладах препарату достатньо, термін дії сертифіката закінчився, а зробити пересертифікацію відповідні структури не можуть ось уже більше трьох місяців.
Зі слів головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з вакцинопрофілактики, лікаря-епідеміолога Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Наталії Гончар, починаючи з 12 березня цього року, використання вакцини БЦЖ для профілактики туберкульозу виробника “Мікроген” (Росія) призупинене.
“Згідно із Законом України “Про лікарські засоби”, на території нашої держави дозволено використовувати лікарські засоби й імунобіологічні препарати, які зареєстровані на території України, тобто ті, які мають сертифікат про державну реєстрацію. На вакцину БЖЦ термін дії сертифіката про державну реєстрацію закінчився ще в березні, – зазначила “Пошті” епідеміолог. – Чому досі не зробили пересертифікації – невідомо”.
На офіційному сайті МОЗ України зазначено, що сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я та в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я працюють дві робочі групи, які опрацьовують нову редакцію Закону “Про лікарські засоби”, за яким буде можливість реалізовувати залишки лікарських засобів та імунобіологічних препаратів, які можна використовувати після закінчення дії реєстраційного посвідчення, але до закінчення терміну їх придатності. Отож коли чекати дозволу на використання вакцини – невідомо, але достовірним є факт, що не раніше, аніж у кінці липня, адже зміни до Закону “Про лікарські засоби” обговорюватимуть до 20 числа поточного місяця.

Тим часом нещепленими від туберкульозу по цілій Україні залишаються тисячі немовлят. Лише на Львівщині, зі слів Наталії Гончар, із пологових будинків уже виписали більше семи тисяч невакцинованих діточок. І їх кількість щоразу збільшується.
Ризик для здоров’я маленьких українців доволі високий, адже туберкульоз – хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Захворіти, наприклад, можна тоді, коли люди з активним туберкульозом кашляють, чхають або по-іншому виділяють слину в повітря.
В Україні і надалі обов’язковими залишаються вакцинації проти 10 інфекційних захворювань
“Протитуберкульозну вакцину вводять дітям у день виписки з пологового будинку – на третій-п’ятий день життя, тобто до того, як вона почне контактувати з великою кількістю людей, – зазначила головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко. – Сподіваємося, що вакцина надійде найближчим часом і її відсутність не принесе за собою ніяких наслідків. Небезпека може чатувати всюди. Наприклад, у ліфті їхала людина, яка виділяла бацили туберкульозу, а після неї там їхатиме дитина, яка вдихне те повітря та легко захворіє”.
Зі слів епідеміолога, якщо дитина з певних причин не змогла отримати щеплення в пологовому будинку, їй проводять щеплення до двомісячного віку без попередньої проби Манту. Якщо до цього часу дитину так і не щепили, то пізніше спершу роблять пробу Манту і, з огляду на результати, маля вакцинують або не вакцинують.
Крім щеплення БЦЖ, важливими, на думку обидвох лікарів, є загальні профілактичні вимоги, яких мають дотримуватись усі без винятку. Отож кожен дорослий (особливо бабусі та дідусі) повинні регулярно проходити флюорографічне обстеження. Для профілактики захворювання необхідно також уважно дотримуватися правил гігієни та санітарних норм, у яких проживає сім’я, вести здоровий спосіб життя (не курити, не зловживати спиртним), бути фізично активними, повноцінно та раціонально харчуватися, перебувати в добре провітрюваних приміщеннях, не контактувати з хворими, тобто піклуватися про здоров’я. Адже туберкульоз – одна з хвороб, які значно легше попередити, аніж потім довго лікувати!
Нагадаємо, що в Україні і надалі обов’язковими залишаються вакцинації проти 10 інфекційних захворювань.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7573 / 1.56MB / SQL:{query_count}