Літо без отруєнь!

Головні причини численних розладів травлення – неправильне приготування і зберігання продуктів

Харчові отруєння, особливо влітку, проблема, на жаль, далеко не рідкісна. Об’їлися немитих ягід чи екзотичних фруктів, поплавали в брудному ставку чи поїли на пікніку, не помивши рук, – і кишкова інфекція гарантована. 
Крім цього, у літній період під впливом сонячного проміння відбувається зниження опірних властивостей організму людини, що також може призвести до харчових отруєнь.
Варто пам’ятати: наявність збудників і їх розмноження в продуктах харчування не впливає на смакові якості. Від зараження до перших клінічних проявів захворювання може минути від декількох годин до двох-трьох діб.
Зі слів головного спеціаліста епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідемслужби у Львівській області Уляни Федоряченко, кишкових інфекцій у Львівській області справді побільшало.
“З початку року, на відміну від аналогічного періоду попереднього року, захворюваність на гострі кишкові інфекції збільшилася в 1,2 раза. Загалом зареєстровано 2274 випадки проти 1811, – зазначає епідеміолог. – Рівень захворюваності на ротавірусний ентерит підвищився в 4,5 раза порівняно з аналогічним періодом минулого року – зареєстровано 316 випадків проти 70. Найчастіше, звісно, хворіють діти віком 1 – 4 роки”.
Зі слів начальника епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби України у Львівській області Оксани Пушкарьової, серед основних причин отруєння – вживання неякісних і протермінованих продуктів, неправильне їх зберігання та обробка.
“Зараз люди стали більше економити воду, тому навіть не замислюються, що овочі та фрукти треба ретельно мити, а ще краще – ошпарювати окропом і навіть знімати з них шкірку. Особливо це стосується екзотичних фруктів”, – зазначила епідеміолог.
Головними ознаками харчового отруєння епідеміологи називають пронос, нудоту, блювання, підвищення температури тіла. При появі ознак отруєння важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до лікувальної установи. До прибуття лікаря хворого необхідно ізолювати від інших людей і промити шлунок чистою водою, можна злегка підсоленою. Потрібно, щоби він випив максимум рідини, а вже потім викликати блювоту. 

 Щоб уникнути інфікування, необхідно:    
* ретельно мити руки з милом перед прийомами та приготуванням їжі, після туалету, проїзду в громадському транспорті, після прогулянок;
* обробляти фрукти (особливо екзотичні), овочі, зелень кип’ятком;
* мити гарячою водою всі поверхні та кухонне начиння, що використовуються для приготування їжі;
* захищати кухню та продукти від комах, гризунів та інших тварин;
* відокремлювати сире м’ясо, птицю та морські продукти від інших харчових продуктів;
* зберігати продукти в закритому посуді для запобігання контакту між сирими та готовими продуктами;
* добре просмажувати чи варити продукти, особливо м’ясо, птицю, яйця, морепродукти;
* готуючи м’ясо, звертати увагу на те, що його соки повинні бути прозорими, а не рожевими;
* ретельно підігрівати приготовані продукти, оскільки теплова обробка їх при температурі не нижче 70 °C може зробити їх значно безпечнішими для вживання;
* не залишати приготовану їжу при кімнатній температурі більш ніж на дві години;
* не зберігати їжу довго, навіть у холодильнику;
* не вживати продукти із закінченим терміном придатності;
* під час відпочинку на природі не споживати швидкопсувних продуктів: молочних, м’ясних, салатів, заправлених сметаною чи майонезом;
* вживати перекип’ячену воду, не вживати води з джерел, струмків, відкритих водойм.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5989 / 3.99MB / SQL:{query_count}