Літо без перерв на інфекції

У Львові збільшилася кількість дітей із високою температурою. Медики радять батькам не панікувати, але обов’язково викликати лікаря

У маленького Юрчика після прогулянки на вулиці різко підвищилася температура, з’явився біль у животі. Вранці дитині стало легше, проте сильний біль у горлі змусив хлопчика ще кілька днів посидіти вдома… Подібні історії про дитячі “раптові” недуги в нашому місті не поодинокі. Батьки скаржаться, що в дітей з’являється нежить, “гавкаючий” кашель, хриплий голос, різко підвищується температура тіла без очевидних причин.
Виявляється, з потеплінням ризик застудитися, захворіти на ангіну, фарингіт чи підхопити кишкову інфекцією не нижчий, аніж у будь-яку іншу пору року. Ба більше, через різкі перепади температури на вулиці переохолодити дитину в спеку навіть легше, ніж у холод!
Тим не менше ситуація в нашому місті й загалом у Львівській області залишається стабільною. Як учора розповіла “Пошті” в.о. завідувача епідеміологічного відділу Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Валентина Косоловська, збільшеної захворюваності на грип чи респіраторні вірусні інфекції як серед дітей, так і серед дорослих не простежується.
“Щороку в літній період збільшується кількість випадків погіршення стану здоров’я у дітей. Але захворюваність тримається на рівні багаторічних показників і може коливатись у межах 50 – 100 осіб на цілу Львівську область”, – зазначає епідеміолог.
Причиною респіраторних захворювань, що супроводжуються, зокрема, підвищенням температури, може стати: тривале купання у водоймах,  споживання холодних напоїв чи морозива. Також підвищена температура може бути ознакою отруєння чи кишкової інфекції, що влітку не рідкість. Купання в брудних водоймах, споживання сирої води чи погано вимитих овочів і фруктів – усе це може призвести до проблем зі шлунково-кишковим трактом. У такому випадку підвищення температури супроводжуватиметься болем у животі, млявістю і слабкістю тощо.
У будь-якому випадку батькам варто терміново викликати лікаря. Коли ж температура надто висока і не зменшується – швидку медичну допомогу. Доки лікар їде, варто забезпечити дитині спокій і напоїти її, щоби компенсувати втрату рідини.
Для профілактики інфекційних захворювань у літній час потрібно стежити, щоби дитина довго не перебувала під дією сонячного проміння, особливо не виходила на вулицю з 12 до 17 години, не пила холодних напоїв (тільки прохолодні), не зловживала морозивом. Одягати дитину варто відповідно до погоди, а на голові завжди мають бути панамка чи косинка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8122 / 1.54MB / SQL:{query_count}